Zomrela Jeanette Maus, herečka z Resident Evil Village

Odoberaj novinky cez  Google News
Herečka Jeanette Maus
Zdroj: imdb.com

Nie len herný svet dnes zarmútila smutná správa. Dabingová herečka Jeanette Maus, ktorá dabuje postavu aj v novom Resident Evil Village dnes vo veku 39 rokov opustila tento svet. Informoval o tom aj jej snúbenec Dusty Warren na sociálnej sieti.

Jeanette Maus hrala v nadchádzajúcej hre hneď niekoľko postáv. Napríklad aj jednu zo sestier čarodejníc House of Dimitrescu. Tento svet opustila po osem mesačnom boji s rakovinou hrubého čreva, ku ktorému sa pridružili aj iné zdravotné ťažkosti. Okrem toho trpela aj Crohnovou chorbou a nedávno prekonala aj ochorenie COVID-19. Tieto správy potvrdil aj jej snúbenec v kampani na stránke GoFundMe, ktorá mala pokryť jej náklady na liečbu.

“S hlbokým žiaľom, ale aj vďačnosťou v srdci vám musím oznámiť, že Jeanette Maus nás v noci opustila kvôli komplikáciám s rakovinou,” napísal jej snúbenec vo vyjadrení na Facebooku. “Som naozaj smutný, ale zároveň na ňu nesmierne hrdý. Bojovala zo všetkých síl, s obrovskou pokorou a optimizmom, inšpirovala nie len mňa, ale som si istý, že aj mnohých z vás.”

Capcom, s ktorým Jeanette dlhodobo spolupracovala na svojom Twitteri vyjadril úprimnú sústrasť. Vyzdvihli najmä jej talent a silu. Nezabudli spomenúť aj niektoré jej projekty, na ktorých pracovala. Naposledy na už spomínaných čarodejniciach v hre Resident Evil Village. Podobne a pochvalne sa o nej vyjadrili aj iní jej kolegovia a ľudia, ktorí ju poznali.

Celá redakcia nášho webu sa pripája a želá úprimnú sústrasť rodine, priateľom a jej najbližším.