Zomrel sedemnásobný majster Tetrisu, Jonas Neubauer

Odoberaj novinky cez  Google News
Jonas Neubauer
Zdroj: ign.com

Len včera sme vás informovali o tom, že vo veku 43 rokov zomrel hlas mnohých videohier, Brad Venable. Dnes tu máme opäť smutnú správu. Podobne mladý, mal len 39 rokov, zomrel aj Jonas Neubauer, ktorého herný svet môže poznať ako kráľa Tetrisu. Informáciu priniesol portál PC Gamer.

Jonas Neubauer, sedemnásobný majster klasického Tetrisu, zomrel podľa príspevku na sociálnej sieti Twitter náhle. Presná príčina jeho smrti zatiaľ známa nie je.

Jonas sa k Tetrisu dostal vo svojich šiestich či siedmich rokoch, keď si ho zahral na počítači svojho strýka Macintosha. „Zaujala ma tá jednoduchosť a bavilo ma aj to, že som hral proti samotnej hre a nie iným hráčom,“ vyjadril sa dávnejšie v jednom z rozhovorov pre Tetris.com.

Neubauer súťažil a vyhral prvé majstrovstvá sveta v klasickom Tetrise v roku 2010. Nasledovali úspechy v rokoch 2011, 2012 a 2013. O rok na to sa v majstrovstvách umiestnil na druhom mieste. V rokoch 2015, 2016 a 2017 bol však opäť prvý. V roku 2018 navyše ustanovil dva svetové rekordy s najvyšším skóre a najrýchlejším časom na 300 000 bodov.

Webová stránka šampionátu na margo jeho úmrtia napísala, že Jonas „bol stĺpom pozitivity a pokory“. Dokázal to aj v roku 2018, keď vo finále prehral s, vtedy len 16-ročným, nováčikom Josephom Saeleeom. Video z momentu si môžete pozrieť vyššie.

Sedemnásobný majster sveta bol aktívny aj na Twitchi. Prostredníctvom tejto platformy streamoval svoje tréningové zápasy, ale hrával aj iné hry, napr. Dungeons & Dragons. Spolu mal viac ako 25 000 sledovateľov.

Odpočívaj v pokoji, Jonas Neubauer.