Zomrel bývalý šéf Sony Online Entertainment

Odoberaj novinky cez  Google News
Logo Sony Online Entertainment
Zdroj: sony.com

Lewis ‘Kelly’ Flock bol veteránom v oblasti herného priemyslu a istý čas aj prezident divízie Sony Online Entertainment. Kolegovia a iné osobnosti z herného sveta naňho spomínajú ako na dobrého človeka, ktorý sa ale nebál povedať svoj názor, aj keď bol iný, než mali ostatní. Tento (nielen) herný svet opustil po boji s chorobou.

Stál pri zrode titulov ako God of War alebo Twisted Metal. Do dôchodku odišiel v roku 2017 a odvtedy sa to s jeho zdravím zhoršovalo. Napriek tomu správa o jeho smrti hlboko zasiahla herný priemysel, jeho kolegov, priateľov aj rodinu. Správu priniesol portál GameRant.

Pracoval pre Electronic Arts aj LucasArts

Ešte pred odchodom do dôchodku pôsobil v spoločnosti Aristocrat, ktorá sa zaoberá výrobou hracích automatov. Herný svet ho však pozná lepšie najmä vďaka jeho prítomnosti pri niekoľkých skutočne veľkých titulov, ktoré zmenili herný svet. V 80. rokoch dokonca pracoval aj pre Electronic Arts, LucasArts a TriMark Interactive. Jeho najznámejšie pôsobenie však bolo na pozícii v Sony.

Po prvýkrát sa do Sony pridal v roku 1995, vtedy sa to ešte volalo Sony Imagesoft, neskôr prevzal vedenie štúdia 989 Studios. Mnohí z hernej branže mu ďakujú za to, že ich hry uvideli svetlo herného sveta. Napríklad John Smedley, spolutvorca MMO hry Everquest. Bez jeho nasadenia by vydanie tejto hry nebolo možné.

Stál pri zrode štúdia Santa Monica

Medzi jeho najznámejšie činy patrí, že dal zelenú niekoľkým titulom Twisted Metal, za čo mu môžu fanúšikovia vďačiť. Známy bol aj vďaka tomu, že sa nebál riskantných projektov. Aj vďaka tomu to neskôr dotiahol na prezidenta Sony Online Entertainment. Hráči mu môžu poďakovať aj za to, že stál pri zrode štúdia Santa Monica, ktoré nám dodnes prináša skvelé herné tituly. Aj vďaka Flockovi je to možné. Tvorca God of War, David Jaffe sa vyjadril, že bez jeho pričinenia by možno táto herná séria ani neexistovala.

Na sociálnej sieti Twitter aj Facebook si jeho pamiatku uctievajú mnohé známe tváre z herného sveta. Pre niekoho bol šikovný líder, pre hráčov zas človek, ktorý umožnil vznik hneď niekoľkých hier, ktoré sa dodnes tešia popularite.