Zlé správy o dátume vydania GTA 6

Odoberaj novinky cez  Google News
Dátum vydania GTA 6
Zdroj: gta.fandom.com

Známa osobnosť z prostredia Rockstar Games, ktorá má na svedomí už niekoľko potvrdených informácií, sa vyjadrila k dátumu vydania nového GTA 6. Bohužiaľ, nie sú veľmi potešujúce, no očakávané. Napriek tomu vás možno poteší, že nové Grand Theft Auto je už vo vývoji.

Zatiaľ smutné správy

Vyjadril sa tak @Yan2295 na svojom Twitteri. Ide o známu a uznávanú osobnosť, čo sa týka prostredia hier od štúdia Rockstar Games. Pravidelne prináša informácie o ich hrách a niekedy aj veľmi zaujímavé “podpultové” novinky. Aj vďaka tomu mu množstvo ľudí píše s otázkou, či nevie niečo bližšie o novom GTA. Preto sa rozhodol odpovedať na všetky otázky naraz prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti. Stojí v ňom:

Áno, GTA 6 je vo vývoji.
Nie, nevyjde tak skoro.
Nie, neviem kedy bude ohlásené, ani kedy vyjde.
Teraz sa už môžete prestať pýtať.

Keďže on sám nevie, kedy bude hra ohlásená, alebo vydaná, môžeme očakávať, že od ohlásenia hry sme ešte niekoľko rokov. Niet sa však čomu čudovať, Rockstar Games si je vedomé dobre zarábajúceho GTA Online a vydať nový diel teraz by nedávalo veľký zmysel. Väčšinu hráčov by si totiž presunuli na novú hru. Aj na to však Rockstar Games našlo riešenie. Podobne ako v prípade Red Dead Redemption 2, aj v prípade GTA 5 jednoducho oddelia multiplayer od základnej hry.

Počkáme si možno ešte pár rokov

Teoreticky by sme teda mohli mať stále rovnaký GTA Online a vydávali by sa iba nové single-player hry GTA. Ako konkrétne to však majú v pláne zatiaľ nie je známe, no určite bude pre Rockstar najvýhodnejšie, ak zjednotia celý multiplayer.

Tak ako pri každej podobnej správne, ktorá nie je z oficiálneho zdroja, sme povinní vás informovať, že tieto informácie sú nepotvrdené. Dátum vydania GTA 6 zatiaľ oznámený nie je. Preto ich musíte brať s rezervou. Od ohlásenia a vydania nového GTA 6 môžeme byť ešte roky ďaleko. Alebo aj nie. Jediný, kto to vie, je Rockstar a ten sa zatiaľ rozhodol podobné informácie ignorovať.