Zlatá medailistka na olympiáde pri finále niesla na krku medailón z The Witcher

Odoberaj novinky cez  Google News
Zlatá medailistka okrem športovej medaily mala aj tú z The Witcher
Zdroj: reuters

Športovci sú známi tým, že sú poverčiví, resp. často pri športovaní nosia nejaký talizman. Ruská športová strelkyňa Vitalina Bacaraškina má však jeden z tých neobvyklých talizmanov, ktorý poteší nejedného fanúšika populárnej poľskej ságy. Zlatá medailistka totiž na krku počas finále na tohtoročných olympijských hrách v Tokiu nosila medailu z The Witcher.

Na skutočnosť poukázali viaceré zahraničné weby, či už herné, ale aj „serióznejšie“. Otázkou ostáva, či je Bacaraškina fanúšičkou knižnej predlohy, hier, alebo miluje universum ako také. Môžeme sa domnievať, že správna je posledná varianta.

Zaujímavé na celej veci je skutočnosť, že športovkyňa s touto medailou nebojovala vo svojej disciplíne po prvý raz. Už na LOH v Riu v roku 2016 získala striebornú medailu. Vtedy nosila zaklínačský medailón pripnutý okolo pásu. Vtipní diskutujúci poukázali na to, že športovkyňa by sa určite nezlostila ani za ďalšie striebro. Ako je totiž známe, práve striebro v boji s monštrami poslúži oveľa lepšie ako zlato.

Je skvelé vidieť, že to čo sa niekedy považovalo za bláznivé, sa teraz stáva súčasťou našich životov. Bude zaujímavé sledovať, či zlatá medailistka bude aj naďalej nosiť talizman z The Witcher a aké šťastie jej to prinesie do budúcnosti.

Pre viac takýchto zaujímavostí sleduj náš web a určite ti žiadna neujde.