Zdrojový kód Fall Guys sa omylom dostal na internet

Odoberaj novinky cez  Google News
Fall Guys
Zdroj: wallpapersden.com

Niektoré štúdia musia čeliť hackerským útokom, po ktorých sa ich interné veci dostanú na internet. Svoje by o tom vedeli hovoriť v CD Projekt RED. Iné štúdiá svoje interné veci vypustia do sveta samé od seba. To je aj prípad Mediatonic, ktorým sa veľmi bizarným spôsobom podarilo zverejniť zdrojový kód Fall Guys. Informuje o tom portál Nintendo Life.

Web SteamDB, ktorý sleduje zmeny v databázach Steamu, evidoval pri novej aktualizácii Fall Guys niekoľko veľmi zaujímavých zápisov. Predovšetkým do súborov pribudol adresár zložiek nazvaný BackUpThisFolder_ButDontShipItWithYourGame. V preklade to je – zálohuj túto zložku ale nevydávaj ju so svojou hrou.

Práve tento adresár obsahuje niekoľko podzložiek. Tie sú určené pre rôzne systémové mutácie hry pre Windows, Mac a podobne.

V týchto zložkách je ukrytý zdrojový kód hry. A to je problém.

Šikovným hráčom a ľuďom, ktorí vedia čo a ako, sa totiž skrz zdrojový kód Fall Guys do rúk dostáva výrazne jednoduchšia možnosť ako vyvíjať hacky. Nehovoriac o konkurencii, ktorá sa môže doslova pozrieť pod pokrývku vývoja hry.

Autori dáta z databázy okamžite odstránili, ale je vysoko pravdepodobné, že ich niekto stihol stiahnuť a môžu sa preto ďalej šíriť. Na prípad totiž upozornili viaceré magazíny i užívatelia Twitteru.

Pokiaľ teda v najbližších dňoch a týždňoch budete v hre stretávať väčšie množstvo cheaterov a podvodníkov, budete vedieť prečo je tomu tak.