Zdrojový kód a platy Twitch streamerov unikli na internet

Odoberaj novinky cez  Google News
Únik dát z Twitch.tv
Zdroj: spawn.sk

Platforma Twitch zažíva horúce chvíle. Na internet unikol zdrojový kód celej služby a navyše aj informácie o “výplatách” pre streamerov. Na internete zverejnil kód neznámy hacker. Objavil sa na sociálnej sieti 4chan a veľkosť súboru je približne 120GB. Informuje portál Eurogamer.

K súboru priložil autor aj popis. Twitch je údajne “nechutná a toxická žumpa”. Ako dôvod, prečo tento hacker všetko zverejnil, uvádza “aby podporil väčšiu konkurenciu v medzi platformami” ako Twitch. Nižšie nájdete zoznam všetkého, čo podľa hackera obsahuje tento veľký únik dát:

  • Kompletne celý Twitch.tv, ktorý ide ďaleko do minulosti. V podstate až na začiatok služby.
  • Mobilných, konzolových aj desktopových klientov.
  • Rôzne proprietárne SDK súbory a interné služby AWS používané spoločnosťou Twitch
  • Všetky ostatné služby, ktoré Twitch vlastní vrátane IGDB a CurseForge.
  • Zatiaľ neoznámený konkurent platformy Steam od Amazon Game Studios.
  • “Výplatné pásky” streamerov až do roku 2019.

Príspevok na sociálnej sieti obsahoval aj hashtag #DoBetterTwitch. Podobný hashtag sa objavil aj vtedy, keď streameri chceli prinútiť Twitch k lepších ochranám súkromia. Ľudia, ktorí si súbor stiahli už začínajú zverejňovať prvé informácie. Čo ľudí zaujíma, pochopiteľne najviac, je koľko streameri zarábajú na Twitchi.

Neznámy autor tiež oznámil, že zdrojový kód Twitch.tv a platy sú len časť úniku, takže môžeme predpokladať, že informácií bude ešte viac. Používatelia by si teraz pre každý prípad zmeniť heslo na Twitch. Spoločnosť zatiaľ skutočnosť nekomentovala.