F1 2022: Superautá v multiplayeri ani okruh Soči v hre nečakajte

Odoberaj novinky cez  Google News
F1 ilustračné foto
Zdroj: motorsport.com

Meno Tom Henderson herným fanúšikom zrejme predstavovať netreba. Ak by predsa len áno, stačí vám vedieť, že ide o herného novinára na voľnej nohe, ktorý často prináša rôzne zákulisné úniky. Tie najnovšie sa týkajú hry F1 2022.

Už v minulosti na margo hry Henderson tvrdil, že hráči sa môžu tešiť na nový prvok v podobe zamerania sa na život jazdcov F1. Tí sa často netaja svojou záľubou v drahých autách. Práve na nich (v hre označených ako superautá, resp. supercars) sme mali mať možnosť pretekať, a to dokonca aj v rámci multiplayeru. Podľa insidera však do procesu vstúpila samotná Formula One Group, teda vlastníci licencie.

Tým sa zrejme nepozdáva, že hra založená na formulách by obsahovala aj iné autá. Otázkou však zostáva, prečo bude táto možnosť podľa všetkého ponechaná v singleplayeri. Ako to nakoniec bude sa dozvieme zrejme počas leta, kedy sa očakáva vydanie hry.

Henderson okrem toho informuje aj o ďalších náležitostiach, ktoré sa majú týkať F1 2022. Hra by mala obsahovať cross-play, ktorý však dorazí až po vydaní hry. Tešiť sa pritom môžeme na všetky okruhy, na ktorých sa kolotoč F1 tento rok predstaví. Vytratiť by sa mal Sochi Autodrom, a to vzhľadom na ruskú inváziu na Ukrajinu.