Zákonodarca zo Chicaga chce zakázať predaj všetkých násilných hier

Odoberaj novinky cez  Google News
GTA Online
Zdroj: teahub.io

Americké mesto Chicago má v posledných rokoch veľký problém s krádežami áut. Výsledkom toho sa istý zákonodarca rozhodol, že za všetko môžu násilné hry, v ktorých to hráči robia beztrestne. Ak zákon prejde, všetky násilné hry budú v zakázané v celom meste. Informuje o tom miestny spravodajský portál Chicago Sun-Times.

Spomínaný zákonodarca sa volá Marcus Evans Jr. a jeho cieľom je rozšíriť už existujúci zákon z roku 2012. Ten zakazuje predaj násilných videohier menšinám, aby ich ochránil od zlých myšlienok, respektíve neposkytoval “návod”. Tento zákon by po novom mal byť rozšírený na kompletný zákaz predaja násilných videohier v celom meste.

Keďže v meste si nevedia dať rady s porušovateľmi zákona rozhodli sa, že z toho obvinia hry. V návrhu zákona sa vyslovene spomína hra Grand Theft Auto 5 ako príklad. Navyše chcú zmeniť aj chápanie klasifikácie “násilná videohra”. Po novom by pod násilné videohry patrili všetky tituly, v ktorých na seba ľudia útočia alebo podporujú fyzické násilie. Organizácia Electronic Software Association (ESA) s týmto vyjadrením však nesúhlasí.

Aj keď chápu potrebu riešiť stúpajúcu mieru kriminality, tvrdia, že neexistuje žiadne spojenie týchto činov späť k videohrám. Podľa nich je problém oveľa komplexnejší a nevyrieši ho jednoduché zakázanie takmer všetkých videohier. Nakoniec treba dodať, že ľudia začali páchať trestné činy krádeží a násilia hneď ako zistili, že je to možné. Dávno predtým, než vyšli prvé násilné hry.

Zákon ešte musí prejsť hlasovaním, no mesto Chicago už teraz pokutuje predajcov, ktorí predávajú násilné hry maloletým. V takom prípade im hrozí pokuta až tisíc dolárov.