Záhadný Project Athia od Square Enix získal meno aj nový trailer

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Forspoken (Project Athia)
Zdroj: YouTube (PlayStation)

Fantasy titul Project Athia od spoločnosti Square Enix sme zatiaľ nemali možnosť bližšie spoznať. To však zmenilo a konečne máme viac informácií. Mimo iné aj oficiálne meno novej hry a prvý, poriadny trailer. Spoločnosť to oznámila počas jednej zo svojich nových prezentácií Square Enix Presents.

Hra bude odteraz známa ako Forspoken, Project Athia bol len pracovný názov pre hru. Svojou cestou bude pokračovať až do budúceho roka. Vtedy má totiž vyjsť na platformy PC a PS5. Hru má na starosti vývojárske štúdio Luminous Productions. Má ísť o hru, ktorá si bude zakladať na príbehu a prvýkrát bola odhalená počas PlayStation 5 Showcase. Vtedy sme však mali možnosť vidieť len krátky pohľad na hlavného hrdinu a vskutku pekný fantasy svet. Dnes už máme lepší trailer, ktorý si môžete pozrieť nižšie.

V hre Forspoken budete ovládať postavu menom Frey Holland, ktorú bude hrať Ella Balinska. Square Enix ju popisuje ako obyčajnú mladú ženu, ktorá musí ovládnuť a využiť svoje magické schopnosti aby prežila v krásnom, ale nebezpečnom svete. V traileri vyššie môžeme vidieť ako sa Frey schováva v starých ruinách pred nebezpečenstvom. Video je sprevádzané aj dátumom vydania. Ten je momentálne stanovený na rok 2022, no bližší dátum nepoznáme.

Aj keď bude hra dostupná na PC, Sony si stihlo zabezpečiť časovú exkluzivitu a to až na dva roky. Hráči na PC sa tak hry dočkajú až v roku 2024.