Začne Xbox podporovať VR? Objavili sa ďalšie náznaky, ktoré napovedajú viac

Odoberaj novinky cez  Google News
Xbox Wireless Headset
Zdroj: dailyadvent.com

Približne pred mesiacom sme vás aj na našom webe informovali o nových oficiálnych slúchadlách od spoločnosti Xbox. Tie sľubujú podporu novej technológie v Xbox Series. Táto správa ale nie je priamo o nich. Talianska verzia webu IGN upozornila, že pri ich recenzovaní ukázala konzola náznak príchodu vlastného VR headsetu.

Akonáhle totiž redaktori zapojili recenzentskú verziu vyskočila na nich hláška, ktorá by sa dala preložiť takto: „VR headset je nutné aktualizovať“. Údajne pri tom nemá ísť o chybu, nakoľko sa o virtuálnej realite zmieňuje aj ďalšia hláška. „Aktualizácia pre VR headset je pripravená“ a tlačítko „aktualizovať VR headset“.

Tieto informácie tak vzbudili veľkú pozornosť. Xbox totiž nepodporuje použitie VR okuliarov, takže aktuálne nie je dôvod pre tieto hlášky. Náznaky budúcej podpory VR alebo snáď vlastného headsetu sa objavili už pri hre Microsoft Flight Simulator. Tieto malé úniky však nekorešpondujú so slovami Phila Spencera.

Šéf spoločnosti Xbox totiž vyhlásil, že VR údajne nie je vecou, o ktorú by sa zákazníci Xboxu zaujímali. Či sa tak VR dočkajú aj hráči na týchto konzolách tak ukáže až ďalší čas.