Za očkovanie kupóny na Steam? V Česku realita

Odoberaj novinky cez  Google News
Za očkovanie v Česku budú rozdávať kupóny na Steam
Zdroj: france24.com

Pandémia koronavírusu zasiahla do všetkých oblastí našich životov, aj do toho herného. Pomaly, ale isto, však prichádzame na to, ako s ňou bojovať. Jednou z ciest je aj vakcína, ktorú však stále množstvo ľudí odmieta. Vlády jednotlivých štátov, ale aj odborníci sa snažia prísť na to, ako ľudí motivovať. V susednej Českej republike sa na to rozhodli ísť rozhodne zaujímavo. Za očkovanie môžu ľudia získať dokonca aj kupóny na Steam.

Nie, nerobíme si z vás srandu. Smrteľne vážne to na sociálnej sieti Twitter napísal český premiér slovenského pôvodu, Andrej Babiš. Takýmto spôsobom informoval o otvorení nových očkovacích centier v hlavnom meste – Prahe. Kupóny na Steam však nie sú jedinou „odmenou“ za očkovanie.

Z príspevku vyplýva, že zaočkovaní sa môžu uchádzať o výhru mobilného telefónu Iphone 12, tenisiek Converse. Otázkou tak už len ostáva, či takáto podoba odmien ľudí na očkovanie naláka. Z reakcií ľudí pod samotným príspevkom sa dá vyčítať istá forma nesúhlasu.

Niektorí celkom objektívne poukazujú na to, že očkovacia kampaň by sa mala zamerať viac na ľudí v dôchodkovom veku. Práve tí sú totiž najviac ohrození a práve táto skupina ľudí zrejme nepríde na očkovanie kvôli kupónom na hry.

Na záver len pripomenieme, že forma odmeny za očkovanie funguje aj na Slovensku. U nás však kupóny na hry zatiaľ nerozdávajú. Každý, kto presvedčí druhého na očkovanie, môže získať finančnú odmenu od 30 do 90 € v závislosti od veku očkovaného.