Za jednu hru zaplatiť 10 000 €? PS Store musí riešiť závažný problém

Odoberaj novinky cez  Google News
Ilustračné foto PS Store
Zdroj: playstation.com

Predstavte si, že si zapnete PS Store, aby ste si za ušetrené peniaze kúpili vašu obľúbenú hru. Hru, na ktorú ste sa toľko tešili. A zrazu na vás vyskočí cena, ktorá vám vyrazí dych. Tak práve to sa v týchto dňoch deje niektorým užívateľom, ktorí sa o to podelili na sociálnych sieťach.

Zhruba od prelomu rokov 2020 a 2021 sa na PS Store vyskytuje zaujímavý, ale aj závažný problém. Zatiaľ sa zdá, že sa vyskytuje len na konzolách PlayStation 4. Nikto však zatiaľ nevie podrobnosti a preto musíme vychádzať len z reakcií hráčov na internete.

Problém sa prejavuje tak, že niektoré hry zrazu stoja 10 000 dolárov, eur či libier. Závisí to od toho, akú menu máte na svojom profile nastavenú. Najčastejšie sa táto chyba vyskytuje pri hrách ako GreedFall či Dead Cells, ale nie je vylúčené, že vysoká cena môže vyskočiť aj pri iných hrách.

Pri nákupoch na PS Store si preto dávajte pozor, aby ste za obľúbenú hru nezaplatili viac, ako by ste chceli. V uplynulom roku sa síce hovorili o navýšení cien hier, ale 10 000 € za jednu je predsa len veľa.