Z World of Warcraft zmizli nevhodné a sugestívne hlášky

Odoberaj novinky cez  Google News
World of Warcraft Shadowlands
Zdroj: News.blizzard.com a Spawn.sk

Spoločnosť Activision Blizzard, ktorá má na rováši závažné obvinenia, pokračuje v snahe očistiť kultové MMORPG. Z World of Warcraft preto odstránilo hlášky, ktoré boli podľa jej slov nevhodné.

Už skôr z hry zmizli narážky na osoby zapletené do spomínanej kauzy. S poslednou aktualizáciou však z hry zmizla rada hlášok a vtipov, väčšinou viac či menej nepriamo narážajúce na sex. Podľa zoznamu na webe Wowhead je týchto zmien naozaj veľa.

Konkrétne išlo o výraznú redukciu hlášok, ktoré sa objavia, ak do chatu napíšete povely / joke a / flirt. Každá kombinácia rasy a pohlavia mala svoje špecifické hlášky, ktoré často narážali na stereotypy fiktívneho sveta. Wowhead upozorňuje na to, že v súčasnosti rade z nich zostala pokojne len jedna hláška.

A aké hlášky z World of Warcraft zmizli? Odpoveď je trošku zložitejšia. Kým jednu skupinu tvoria hlášky, ktoré sa môžu zdať nevhodné. Tú druhu zmazanú skupinu hráči veľmi nechápu. Pre príklad hlášky, ktoré hráči chápu, že boli zmazané:

„Jasné, že sú pravé. Myslíš tetovanie, že áno?“

„Jazdila si už niekedy na rakete? Tá moja je obrovská.“

Toto sú však hlášky, pri ktorých tak ako hráči, ani my celkom nechápeme, prečo museli byť z hry vymazané:

„Rada prdím vo vani.“

„Videl si ten nový tanec proroka Velena? Hovorí mu MacAreena!“

Štúdio zmeny odôvodnilo tým, že vtipy a hlášky považuje za zastaralé a v súčasnosti už neodpovedajú hodnotám, ktoré Blizzard zastáva.