Yakuza Judgment remaster zavíta na PS5 a Xbox Series X

Odoberaj novinky cez  Google News
Yakuza Judgment
Zdroj: toysmatrix.com

Spoločnosť Sega a vývojári z RGG Studio oznámili, že znovu vydajú Yakuza Judgment. Spin-off hernej série a značky Yakuza. Prvé uvedenie hry na trh bolo v roku 2019 exkluzívne pre PS4. Tentokrát bude hra dostupná pre PS5, Xbox Series X a Google Stadia.

Hra bude remastrovaná s ešte viac „vyšperkovaným vizuálom“. Samozrejmosťou bude 60 snímok za sekundu a celkové využitie nového hardvéru. Yakuza Judgment vyjde ešte v tomto roku, a nebude to dokonca ani dlhé čakanie. Titul je totižto naplánovaný na 23. apríla 2021 za necelých 40 €.

Hra sa odohráva v rovnakom vesmíre ako franšíza Yakuza, ale rozpráva úplne odlišný príbeh v porovnaní s hlavnými časťami hier. Aj keď využíva známe prostredie Kamurocha a obsahuje niekoľko rozpoznateľných prvkov, ako napríklad klan Tojo a kriminálna dráma, nebudete potrebovať vedieť pozadie hier Yakuza.

Hráte za Takayuki Yagami, bývalého právnika, z ktorého sa stal súkromný detektív, ktorý odhaľuje oveľa väčšie sprisahanie. Ide o strhujúci príbeh s odlišným tónom ako ostatné hry Yakuza. Stále má však rovnaké rozprávačské kvality.

Yakuza Judgment, rovnako ako aj predchádzajúce hry, obsahuje akčný bojový systém. Ten je málinko rozdielny vzhľadom na fakt, že Yagami je oveľa akrobatickejší, čo ovplyvňuje spôsob akým bojuje. Kamurocho je opäť otvorené živé mesto plné vedľajších úloh a minihier, ktoré vyplňujú svet.

Ide tak o najnovšie úsilie spoločností Sega a RGG Studio priniesť značku Yakuza na viac platforiem s vylepšením vizuálu a výkonu. Len minulý týždeň vyšla kolekcia Yakuza Remastered na platformách PC a Xbox. Informácie priniesol portál GameSpot.

Upozorňujeme však, že pôvodná verzia Yakuza Judgment pre PS4, sa dá hrať na PS5, ale bez vylepšenia, ktoré nová konzola dokáže ponúknuť. Taktiež aj keď hry série Yakuza boli nedávno sprístupnené na PC, spin-off Judgment sa medzi nimi nenachádza.