Yakuza film je čiste v rukách majiteľov

Odoberaj novinky cez  Google News
Videohra od Spoločnosti SEGA - Yakuza
Zdroj: Sega.com a Spawn.sk

Sega uzavrela partnerstvo so spoločnosťou 1212 Entertainment a Wild Sheep Content, aby vytvorila film založený na video-hernej sérii Yakuza. V súčasnej dobe nemá film žiadneho scénaristu. Erick Barmack, Roberto Grande a Joshua Long sú uvedený ako producenti, píše portál VG247.

Film bude sledovať Kazuma Kiryu a jeho činy v zlých uliciach mestského Japonska. žiadny konkrétny príbeh zatiaľ nebol potvrdený. Faktom ostáva aj to, že tak isto nebolo potvrdené, že film bude sledovať alebo pokračovať v niektorej z častí z hernej série Yakuza.

Počas živého prenosu Tokyo Games Show 2020 šéf Yakuza Studio, Toshihiro Nagoshi poznamenal, že film bude uvedený do plnej produkcie iba vtedy, ak bude scenár a projekt skutočne perfektný.

„Mali sme ponuku zo západu a jeden film o Yakuze točia momentálne aj v Holywoode.“ Hovorí Nagoshi v priamom prenose. „V takomto prípade máte obvykle dve strany. Jedná, ktorá chce použiť IP, a druhá, ktorá vlastní IP. V takomto prípade je dohoda robená ako obchod. My sme však hneď od začiatku dali najavo, že pokiaľ samotný obsah nebude dostatočne dobrý a nesúhlasíme s ním, potom by som to robiť nechcel.“

„Nemyslím si, že je niečo čo potrebné kvôli tomu urobiť, bude to skutočnosťou ak to bude naozaj dobré.“ Nie je to po prvýkrát kedy bola použitá licencia Yakuza pre film. V roku 2007 bol natočený film založený na udalostiach z prvej hry s názvom Yakuza: Like a Dragon. Film však nebol príliš úspešný.

Yakuza by nebola jediným filmom, ktorého predlohou je videohra. Aktuálne prebieha natáčanie aj zo série Uncharted od Sony, kde sa v hlavnej úlohe objaví herec MCU Spider-Mana, Tom Holland.