Xbox údajne chystá prezentáciu Bethesda hier

Odoberaj novinky cez  Google News
Logá Xbox a Bethesda
Zdroj: spawn.sk

Microsoft a ich herná značka Xbox by podľa všetkého mali plánovať prezentáciu hier štúdia Bethesda. Momentálne však čakajú na schválenie transakcie za kúpu Bethesdy Európskou komisiou. Prezentácia by mala byť zameraná práve na kúpu Bethesdy Microsoftom a predstaviť budúcnosť štúdia aj jeho hier. Informácie pochádzajú z podcastu herného novinára Jeffa Grubba.

“Neviem konkrétne, či to bude plnohodnotná prezentácia, no Microsoft bude určite do detailov diskutovať o kúpe Bethesdy, vysvetlí čo to znamená pre hráčov a povie aj o budúcnosti oboch spoločností,” vyjadril sa Grubb v podcaste.

Podľa neho by sme sa tejto prezentácie mali dočkať niekedy počas marca, pravdepodobne v jeho polovici. Novinár taktiež odhalil, že prezentácia bola plánovaná už skôr ako súčasť niekoľkých prezentácií, ktoré chce Microsoft stihnúť ešte pred E3. Tá sa tento rok bude konať úplne digitálne. Minulý rok bola E3 zrušená kompletne a nekonala sa ani digitálne.

To, že Microsoft čaká až do polovice marca má svoje opodstatnenie. Už skôr počas tohto roka sa objavili informácie, že Európska komisia bude posudzovať kúpu Bethesdy. Inými slovami, musia túto transakciu najprv schváliť a odobriť. Ak sa tak stane, Microsoft dostane posledné a finálne povolenie na odkúpenie štúdia a nič mu nebude stáť v ceste. Zatiaľ sú však obe strany veľmi spokojné a z celého obchodu nadšené. Ako Microsoft, tak aj Bethesda sa na spoluprácu teší.

Režisér hry Dishonored, Harvey Smith si myslí, že Bethesda a Microsoft k sebe skvele zapasujú. Phil Spencer, šéf Xboxu zas tvrdí, že z Bethesdy sa stane ťažný kôň žánru RPG.