Xbox Series X má potvrdený dátum vydania aj cenu

Odoberaj novinky cez  Google News
Xbox Series X Dashboard
Zdroj: Xbox, spawn.sk

Najnovšia a najvýkonnejšia konzola Xbox Series X od Microsoftu má konečne oficiálny dátum vydania a cenovku. To iba jeden deň po tom, čo sme vám tieto informácie priniesli v poslednom úniku. Ten sa ukázal ako pravdivý a Microsoft už teda dlhšie čakať nemusel.

Konzola novej generácie Xbox Series X teda naozaj vyjde 10. novembra tohto roku a jeho cena je stanovená na 499 dolárov. Jeho menší a menej výkonný brat, Xbox Series S, bude stáť 299 dolárov a vyjde v rovnaký deň. Zatiaľ nie je celkom jasné, koľko presne budú konzoly stáť u nás. Takmer vždy je to o čosi viac. Veľký rozdiel to ale nebude.

https://www.youtube.com/watch?v=fYtJWIxt3-M

Konzola sľubuje priniesť skutočné hranie hier v 4K rozlíšení, v niektorých prípadoch aj pri 60 fps. Okrem toho by mal nový hardvér zvládať veci, ktoré terajší nedokáže. Phil Sepncer, šéf Xboxu sa však už skôr vyjadril, že od next-gen konzol nemáme očakávať dych berúcu grafiku ani veľký skok vo vizuáloch hier. Niektoré veci, ktoré next-gen technológia prinesie nemusí byť vôbec viditeľná, no posunie to vývoj hier na úplne iný level.

Ak vás zaujíma, prečo by ste mali vyskúšať niektorú z novej generácie konzol, prečítajte si náš článok kde sme vám uviedli hneď niekoľko dobrých dôvodov, prečo sa na ne tešíme. Ak vám ide skôr o hry, poteší vás článok TOP 5 úplne nových hier, ktoré vyjdu na next-gen a na ktoré sa už teraz tešíme.