Xbox sa spája s Epic Games. Výsledkom je Fortnite na Xbox Cloud Gaming

Odoberaj novinky cez  Google News
Fortnite si vďaka Xboxu opäť raz zahráte aj na iOS
Zdroj: technopixel.org

Už niekoľko mesiacov, ba môžeme povedať že rokov, sa tiahne súdny spor medzi spoločnosťami Apple a Epic Games. Nech už ste v tomto prípade na hociktorej strane, pravdou je, že taký Microsoft je od začiatku na strane Epicu. Tvorcom pomáhal s dôkazmi i výpoveďami a o tom, že medzi týmito spoločnosťami sú dobré vzťahy, svedčí aj nasledujúca skutočnosť.

Microsoft s vývojármi z Epicu nadväzujú partnerstvo výsledkom čoho je to, že sa Fortnite dostáva na Xbox Cloud Gaming, kde hra bude prístupná aj bez predplatného.

Tento krok určite uľahčí niektorým hráčom vstup do hry, ale spolupráca je predovšetkým spôsobom, ako vrátiť Fortnite na platformu iOS. Hra Fortnite je na zariadeniach s týmto operačným systémom nedostupná od začiatku súdneho procesu. Teraz si však hráči môžu otvoriť stránku Xbox na zariadeniach Apple, jednoducho sa prihlásiť pomocou účtu Microsoft, pripojiť ovládač a hrať.

Hoci proti spoločnosti Apple bojuje na súde len Epic Games, Microsoft má voči tejto technologickej spoločnosti vlastné výhrady. Spoločnosť chcela vydať špeciálnu aplikáciu pre majiteľov zariadení Apple, ale Apple požadoval, aby sa jednotlivé hry museli sťahovať, čo úplne ruší princíp cloudového hrania.

Fortnite však nemá byť jedinou hrou, ktorá sa bude dať hrať aj bez predplatného. Viac by sme sa mohli dozvedieť v rámci konferencie spoločností Xbox a Bethesda, ktorá je naplánovaná už na 12. júna.