Xbox predstavuje FPS Boost pre spätne kompatibilné hry

Odoberaj novinky cez  Google News
Xbox Series X Dashboard
Zdroj: Xbox, spawn.sk

Microsoft, výrobca herných konzol Xbox, dnes predstavil zaujímavú novinku. Tá poteší nejedného vlastníka ich konzoly. Volá sa FPS Boost a pomôže vám získať v spätne kompatibilných hrách na Xbox Series X a S viac FPS. Zatiaľ je podporovaných len niekoľko hier, no zoznam sa bude rozširovať.

Xbox to oznámil na svojej oficiálnej stránke. Na nej uvádza, že už od kedy predstavili spätnú kompatibilitu (rok 2015) vedeli, že v nej budú chcieť pokračovať aj pri novej generácii a ešte viac ju vylepšovať. Najprv to bola podpora Quick Resume, teda rýchle spustenie hry tam, kde ste ju prestali hrať. Bez zbytočného čakania. Teraz prichádza nová a tá opäť vznikla vďaka novému hardvéru, ktorý Series X a S obsahuje.

FPS Boost má za úlohu v spätne kompatibilných hrách priniesť ešte väčší počet snímkov za sekundu (FPS). Také hry si teda budete môcť zahrať až na 120FPS. Xbox sa spojil s vývojármi hier a aj keď funkciu momentálne nepodporujú všetky hry, časom sa ich počet bude zvyšovať. Táto technológia umožní hernému enginu pracovať a vykresľovať veci rýchlejšie. Niečo, čo predtým nemohol kvôli limitácii slabšieho hardvéru.

Podporované sú hry Far Cry 4, New Super Lucky’s Tale, Sniper Elite 4, UFC 4 a Watch Dogs 2. Xbox vybral tieto tituly zámerne, aby predstavil technológiu v rôznych herných žánroch. Hra New Super Lucky’s Tale tak odteraz podporuje až 120FPS, zatiaľ čo UFC 4 pobeží na 60FPS a optimalizovaná bola hlavne pre lepší chod na konzole Series S.

Funkciu si môžete zapnúť v nastaveniach hry, rovnako, ako je uvedené na obrázku vyššie. Každá hra bude mať v systéme dostupnú možnosť “Manage Game”, kde si budete môcť zapnúť FPS Boost, ale aj Auto HDR. Ďalšie hry podporujúce túto technológiu budú predstavené už čoskoro a Xbox tvrdí, že množstvo z nich bude dostupných aj v predplatnom Xbox Game Pass.