Xbox oznámil exkluzivitu Contraband

Odoberaj novinky cez  Google News
Contraband E3
Zdroj: youtube.com, spawn.sk

Xbox Game Studios dnes predstavilo úplne novú hru v spolupráci s Avalanche Studios. Ide o švédske štúdio, ktoré ma na svedomí hry ako Rage 2, TheHunter: Call of the Wild alebo pomerne stealth záležitosť Generation Zero. Nové IP, o ktorom sme sa dozvedeli počas konferencie spoločností Xbox a Bethesda, ponesie názov Contraband.

Pôjde o hru v otvorenom svete s kooperáciou. Bude to konzolová exkluzivita pre Xbox, ktorá príde tiež na Steam. Microsoft tiež potvrdil, že Contraband dorazí aj do Game Passu.

Contraband bude zasadený do raja pašerákov zvaných Bayan zo 70. rokov. Trailer síce neposkytol žiadnu ukážku z hrateľnosti, ale naskytol sa nám pohľad na celkom očarujúce prostredie.

V samostatnej tlačovej správe Xbox Game Studios odhalilo, že Contraband bude postavený na najnovšie aktualizovanom Apex Engine od Avalanche. Avalanche Studios je známe taktiež vďaka akčným hrám z otvoreného sveta, ako sú Just Cause a Mad Max.

Nedávno sa objavili správy, že Xbox Game plánujú získať toto štúdio. Toto partnerstvo dodáva týmto informáciám trochu viacej šťavy.

Okrem iného sme boli svedkami gameplay záberov z S.T.A.L.K.E.R. 2 alebo pokračovania A Plague Tale z podtitulom Requiem. Samozrejme na našom webe nájdete aj ďalšie informácie o hrách ukázaných na konferencii Xbox a Bethesda, rovnako ako aj ďalšie informácie z prebiehajúcej E3.