Súhrn Xbox prezentácie na Gamescom 2021

Odoberaj novinky cez  Google News
Xbox na podujatie Gamescom priniesol zopár zaujímavých informácií
Zdroj: spawn.sk, microsoft.com

Ešte pred oficiálnym začiatkom podujatia Gamescom 2021 stihol svoju prezentáciu uviesť Xbox. Ten však už vopred informoval o tom, že diváci nemajú očakávať novú nálož titulov. Skôr malo ísť o novinky a doplnenia ku hrám a projektom už oznámeným. A to buď priamo od Microsoftu či partnerských štúdií. A tak sa aj stalo.

Vo Forze sa skákalo z neba

Automobilový nadšenci sa po včerajšku na titul Forza Horizon 5, ktorý vyjde 9. novembra, tešia ešte viac. V rámci prezentácie sme totiž dostali 8 minútovú ukážku, ktorá nám predstavila Mexiko v celej svojej kráse. Došlo tiež na akciu dvoch titulných vozidiel celej hry, ktorými sú Mercedes-AMG ONE a 2021 Ford Bronco Badlands. Vďaka partnerstvu bolo možné ich vlastnosti presne previesť do hry a hráč ich bude môcť pocítiť aj sám.

Forza sa okrem toho dočká aj svojho vlastného štýlového ovládača. Ten nie je len farebne upravený, ale je špeciálne prispôsobený samotnej hre textúrou páčiek a úchopov.

Vo vzduchu ešte ostaneme

Hneď po tom Microsoft vytasil radu noviniek vo svojom Microsoft Flight Simulator. Môžeme sa tešiť na prepracované 3D mestá, konkrétne na Frankfurt a Wuppertal v Nemecku, Bazilej vo Švajčiarsku a Štajerský Hradec a Viedeň v Rakúsku. Toto doplnenie v sebe skrýva viac než sto tamojších pamiatok a lokácií, ale samozrejme aj radu vylepšení letísk. Zadarmo dorazí už 7. septembra.

Okrem toho fanúšikov histórie istotne poteší aj historické nemecké lietadlo Junkers Ju 52. To k nám priletí vďaka sérii DLC zameranej na lokálne letecké legendy. Konkrétne Junkers dorazí 7. septembra a stáť bude približne 15 €.

Zrejme najväčším prekvapením však bolo oznámenie nových kompetetívnych multiplayerových pretekov Reno Air Races. Okrem toho sa hovorilo aj o chystanom rozšírení inšpirovanom Top Gun, ale na žiadne novinky nepadlo.

Do vydania nových Age of Empires ostáva pár týždňov

Vývojári z World’s Edge počas prezentácie pripomenuli, že už 28. októbra vychádza Age of Empires IV. Viac sa však sústredili na sprievodný dokumentárny obsah. Pôjde o krátke videá, ktoré majú zábavnou formou hráčov informovať o tom, ako fungovali obliehacie zariadenia, či ako sa vyrábalo stredoveké brnenie. Samotný titul bude potom k dispozícii cez Windows Store a Steam.

Streamovanie z Cloudu na Xboxe

Hráči na Xbox Series X a S a rovnako tak aj Xbox One, dostanú na Vianoce prístup k xCloudu. Testovanie má pri tom začať už na jeseň. Vďaka tomu si aj na staršom Xboxe užijete hry, ktoré sú dostupné len na tých nových. Takéto hranie z cloudu bude prístupné v rámci predplatného Xbox Game Pass Ultimate. Podporované bude rozlíšenie až 1080p a 60 FPS.

Ďalšie menšie či väčšie novinky

Priestor v rámci prezentácie spoločnosť Xbox na podujatí Gamescom 2021 dostali aj vývojári zo štúdia Double Fine, ktorých Psychonauts 2 vychádza práve dnes. Pozreli sme sa preto na launch trailer a dozvedeli sme sa o problémoch, ktorým museli vývojári čeliť.

Tretí diel obľúbenej stratégie Crusader Kings vyšiel minulý rok len na PC. Pozrie sa však aj na nové konzoly. A to tak na Xbox Series X ako aj PlayStation 5. Na rozdiel od PC verzie ponúknu aj pár úprav. Presný dátum vydania však nebol stanovený.

Hneď v úvode prezentácie sme sa pritom dočkali aj ďalších záberov na očakávaný Dying Light 2. Chýbať v nich nemohol parkour a vzrušujúci súbojový systém. Dátum vydania stále platí – 7. december.

Za zmienku stojí aj to, že do Wastelnad 3 mieri druhé DLC. To dostalo názov Cult of the Holy Detonation. Viac si o ňom môžete prečítať v samostatnom článku.

State of Decay 2 očakáva už 1. septembra bezplatnú aktualizáciu Homecoming. Tá by mala svet ešte viac otvoriť, čo by malo priniesť možnosť ho ešte viac preskúmavať.

Predstavenia sa dočkala aj temná fantasy roguelite akcia z prvej osoby. Nesie názov Into the Pit a zavedie nás do dedinky, ktorá je obklopená temnou mágiou. Navyše sa o nej šíria príbehy o démonickom portáli. Vydanie je naplánované na 19. októbra tohto roka.

To by bolo z tých najväčších noviniek, s ktorými prišiel Xbox na Gamescom 2021, všetko. Celú prezentáciu si môžete pozrieť prostredníctvom tohto odkazu. Autori avizovali, že po odvysielaní v priebehu pár dní do oficiálneho streamu pridajú aj české titulky. Pre viac informácií sledujte náš web, aby vám nič podstatné z tejto hernej akcie neutieklo.