Xbox Game Pass vs PlayStation Now – Ktorý z nich je lepší?

Odoberaj naše novinky cez  Google News, sleduj náš herný stream na  Facebook Gaming alebo priamo na našom  YouTube
Xbox Game Pass a Playstation Now
Zdroj: Spawn.sk

Dnes sa spoločne pozrieme na to aké sú rozdieli medzi Xbox Game Pass a PlayStation Now a či je vôbec niektorý z nich lepší, podobne, ako to spravil portál PushSquare. Ak sa rozhodujete nad kúpou novej generácie konzol, jedným z kritérií pri rozhodovaní môžu byť práve ponúkané služby. Rozoberieme si jednotlivé služby, rozdiely a ich výhody.

PlayStation Now

PlayStation Now je služba predplatného dostupná na PlayStation 4 a PC, ktorá umožňuje používateľom sťahovať a streamovať vybrané PS4 hry. S aktívnym predplatným môžete tak isto stremovať vybrané hry z PlayStation 3. Dokonca pár hier z PlayStation 2 sú tak isto zahrnuté v tejto ponuke.

Samozrejmosťou sa tak stáva, že PS Now bude aj na novej generácii konzol PlayStation. Sony už dávnejšie potvrdilo spätnú kompatibilita PS4. Nepôjde však o úplnú kompatibilitu. Sony vo svojom stanovisko len vysoko doporučilo vývojárom aby ju hry mali. Hry, ktoré však vyšli po dátume 13.06.2020 museli byť už spustiteľné aj na novej generácie konzoly.

Mesačné predplatné PlayStation Now stojí 9,99 € alebo ročné za 44,99 €. Vďaka predplatnému dostanete prístup ku každej jednej hre v službe. Treba však podotknúť, že spomínaná služba sa zatiaľ na slovensku neponúka.

PS4 hry sú do služby pridávané každý mesiac. Väčšina z nich tam ostáva aj v dohľadnej budúcnosti. v Poslednej dobe spoločnosť Sony začala do celkom pestrého výberu zahŕňať aj väčšie tituly, ktoré prichádzajú s dátumom platnosti. Po vypršaní zo služby zmiznú. Stále si ich však môžete zakúpiť na PlayStation Store.

Zhrnutie čo ponúka PlayStation Now: Stiahnutie a streamovanie PS4 a PS2 hier, stremovanie PS3 hier a hranie týchto hier na PS4 a PC.

Xbox Game Pass

Služba je predplatiteľná na Xbox One, Xbox One S a Xbox One X. Umožňuje používateľom sťahovať širokú Škálu hier z Xbox One, Xbox 360 a Originál Xbox. Každý titul v službe sa sťahuje priamo do konzoly namiesto toho, aby bol streamovaný zo servera.

Cena Xbox Game Passu na mesiac je 9,99 € pre konzoly, pre PC to je momentálne za prvý mesiac 1 € potom za 3,99 €. Táto ponuka je však momentálne časovo obmedzená. Potom sa cena vráti na pôvodnú cenu a to je 9,99 € za mesiac. V ponuke je aj Ultimátna verzia za 12,99 €, ktorá v sebe obsahuje Game Pass pre konzolu, PC ako aj mobilné zariadenia Android. Samozrejme tu nechýba ani Xbox Live Gold. Najdôležitejšie je však to, že táto služba je dostupná aj u nás.

Hry z Xbox One, Xbox 360 a Original Xbox sú pridávané pravidelne. Na konci každého mesiaca sú ale z 200+ hernej ponky nejaké tituly odoberané. Najlepším bodom tejto služby je fakt, že tituly z Xbox One a neskor aj z Xbox Series X z Microsoft Studios budú pridané do Game Passu v deň vydania. Znamená to, že za first-party tituly na konzolách Xbox nezaplatíte plnú cenu.

Microsoft berie spätnú kompatibilitu vážne. O čom svedčí aj fakt, že v deň vydania plánujú mať na Xbox Series X pomocou služby Xbox Game Pass viac ako 1 000 hier. Čo je naozaj skvelé číslo. Vzhľadom na to ako túto službu berie samotný Microsoft aj veľmi uveriteľné.

Zhrnutie čo ponúka Xbox Game Pass: Stiahovanie Xbox One, Xbox 360 a Original Xbox hier. hranie tychto hier na Xbox One, Xbox One S alebo Xbox One X.

Rozdiely medzi Xbox Game Pass a PlayStation Now

Najviditeľnejším rozdielom medzi týmito dvoma službami je, že obe sú k dispozícii na rozličných konzolách. PS Now nie je k dispozícií na Xbox a Xbox Game Pass zasa na PlayStation. No dobre, to čo je skutočným rozdielom medzí nimi je ponuka hier.

Na PlayStation Now je k dispozícií veľa exkluzívnych hier. Síce tie hry dorazia do služby až o rok neskôr od ich vydania. Bude to trvať ešte hodnú chvíľu kým sa na Xboxe objavia hry ako The Last of US, Ghost of Tshushima, God of War alebo Spider-Man. Jednoducho Sony ponúka širšiu paletu žánrov first-party titulov.

Na druhú stranu tu máme Xbox Game Pass, kde sa first-party tituly objavia v momente ich vydania. O počte hier v ponúkaných službách sa hádam netreba ani rozprávať. Tisíc hier oproti stovkám je markantný rozdiel, ktorý sa Sony snaží dobiehať.

Jedným z ďalších rozdielov je, že PlayStation Now je k dispozícií aj na PC. Zatiaľ čo v Xbox Game Passe nie, respektíve si za to priplatíte. Koncom roka bude do služby Xbox Game Pass pridaná služba s názvom xCloud, ktorá umožni streamovať Xboxové hry do ich Androidov v telefónoch alebo tabletoch. Samozrejme bez navýšenia ceny.

Jeden z posledných rozdielov je, že zatiaľ čo PS Now využíva k hraniu streamovanie, tak Xbox Game Pass hry sťahuje priamo do zariadenia. Práve preto sa môžete stretnúť s problémami pri hraní PS3 hier, ak je vaše internetové pripojenie nedostatočné.

Tak ktorý je lepší?

Jednoznačne Xbox Game Pass a to z dôvodu, že PlayStation Now na Slovensku zatiaľ v ponuke nie je. Tým pádom nie je z čoho vyberať. Vo všeobecnosti je víťazom. Nikto. Obe služby ponúkajú množstvo skvelých hier. Pre zodpovedanie tejto otázky sa musíte opýtať samých seba. Chcem si zahrať zo širšieho katalógu first-party hier PlayStation Now, ale budem si musieť na to počkať, alebo čakať nechcem a vyhovuje mi viac aktuálnejšia služba Xbox Game Pass, ktorá zahrňuje viac first-party a third-party tituly?

Sociálne siete

RSS Vosveteit.sk

 • Huawei pracuje na kamerovom module, aký sme doposiaľ ešte nevideli 29. novembra 2020
  Huawei by mohol v nadchádzajúcej vlajkovej lodi z modelového radu „P“ priniesť kameru, akú sme doposiaľ ešte v smartfóne nevideli. Ide konkrétne o nový kamerový modul, ktorý využíva tekuté šošovky. Odhaľuje to najnovší patent spoločnosti, na ktorý poukazuje portál Gizmochina.com. Podľa publikovaných správ, nová technológia kvapalných šošoviek by sa mala začať vyrábať už v priebehu nasledujúceho roka. Mohla by sa […]
  Martin Borko
 • Telekom opäť rozdáva 15 GB dátový balíček. Aktivovať si ho môžu všetci zákazníci s paušálmi 29. novembra 2020
  Zákazníci slovenského Telekomu si môžu už od zajtrajšieho dňa, t.j. 30.11., aktivovať bezplatný balíček až 15 GB dát. Pomerne veľký predvianočný darček od slovenského Telekomu si môžu v mobilnej aplikácii aktivovať všetci zákazníci s aktívnymi paušálmi. Balíček je dostupný pre takmer všetkých zákazníkov Bezplatný 15 GB dátový balíček je podľa Telekomu určený pre rezidenčných a […]
  Tomáš Sedláček
 • Prečítajte si príbeh kapitána, ktorý visel za nohy z lietadla, 5-tisíc metrov nad zemou 29. novembra 2020
  V roku 1990 došlo k nehode na palube lietadla British Airlines. Jedno z okien v pilotnej kabíne sa uvoľnilo a jeden z pilotov bol vytiahnutý cez okno von z lietadla. Šťastím bolo, že nohy ostali v kabíne, a tak ho mohla posádka držať, kým sa kopilot pokúsil o núdzové pristátie, píše portál IFLScience. Konkrétne išlo o let s číslom 5390, ktorý odlietal z letiska v […]
  Richard Zliechovský
 • Teória veľkého tresku ukrýva veľa nejasností: Britský astrofyzik si dokonca myslí, že je nesprávna 28. novembra 2020
  Jeden z teoretických fyzikov inštitútu MIT, Alan Guth, tvrdí, že teória veľkého tresku mnohé veci nevysvetľuje. Nevieme čo explodovalo, prečo to explodovalo, alebo čo sa dialo pred veľkým treskom, píše portál DailyGalaxy. Teória veľkého tresku je tou najpopulárnejšou teóriou od čias Einsteinovej teórie relativity. Aj astronóm Carl Sagan tvrdil, že ak ju chceme prijať, potom sa […]
  Richard Zliechovský
 • Objav života na Marse by bola pre ľudstvo zlá správa, kvôli teórii veľkého filtra 28. novembra 2020
  Ak nás čítate, určite ste si všimli sériu článkov, ktoré vysvetľujú Fermiho paradox a jeho možné riešenia. V skratke, Fermiho paradox tvrdí, že vo vesmíre existuje veľká pravdepodobnosť existencie života. Paradox je v tom, že doteraz sme nenašli žiadne dôkazy o jeho existencii. Portál IFLScience píše, že ak by sa nám podarilo objaviť život na Marse, pravdepodobne by nešlo […]
  Richard Zliechovský
Zaujímavý článok
PlayStation 5 a nový ovládač DualSense
Bude mať PlayStation 5 problém s chladením?