Xbox Game Pass už čoskoro dorazí aj na iPhone

Odoberaj novinky cez  Google News
E3 2021: Xbox Game Pass na zariadeniach iPhone
Zdroj: Microsoft, spawn.sk

Tohtoročná E3 ešte ani poriadne nezačala, ale novinky a rôzne oznámenia z herného sveta k nám prúdia takmer nepretržite. Včera sme si mohli vychutnať prvú prezentáciu v rámci Summer Game Fest, nazvanú Kickoff!, pričom v najbližších hodinách nás čakajú ďalšie. Lenže spoločnosti novinky prezentujú aj mimo toho. Týka sa to napríklad aj Microsoftu, ktorý sa rozhovoril o Xbox Game Pass, ktorý čoskoro dostane podporu aj pre iPhone. Informuje o tom portál Polygon.

Predplatitelia, ktorí siahnu po najvyššej možnej variante služby – Ultimate, za 12 €/mesiac, budú môcť už čoskoro streamovať, alebo lepšie povedané hrať videohry prostredníctvom webových prehliadačov. Táto možnosť by mala výrazne rozšíriť potenciálne publikum služby. Game Pass tak bude prístupný aj prostredníctvom prehliadačov na PC, Mac a aj iOS.

Väčšou novinkou pre členov verzie beta spolu s používateľmi Androidu, ktorí si službu už užívajú, bude upgrade na kvalitu cloudového streamovania z konzoly Xbox Series X. Game Pass sa totiž momentálne spolieha na slabšiu verziu Xboxu, teda S, ale práve to by sa malo zmeniť.

Microsoft včera s informáciami nešetril. Okrem toho, že sme sa dozvedeli, že Xbox Game Pass mieri na iPhone zariadenia, prezradili nám aj ďalšiu zásadnú vec. Spoločnosť totiž podľa ich slov spolupracuje s výrobcami televíznych prijímačov po celom svete na zabudovaní zážitku z konzoly Xbox priamo do televízorov pripojených k internetu. Myšlienkou je, že hráči budú môcť hrať Xbox hry bez ďalšieho hardvéru, samozrejme ak nepočítame ovládač.

Ďalším spôsobom, ako sa Xbox bude rozširovať, je spustenie Game Passu vo viacerých regiónoch. Služba ešte tento rok príde do Austrálie, Brazílie, Mexika a Japonska.