Xbox Game Pass stále rastie, je populárnejší než kedykoľvek predtým

Odoberaj novinky cez  Google News
Xbox Game Pass
Zdroj: xbox.com

Skvelé rozhodnutia, pôsobivý marketing a akvizície rôznych známych štúdií pomohli Microsoftu dostať sa na výslnie. Samostatnou kategóriou je ich predplatná služba Xbox Game Pass, ktorá momentálne zažíva zlaté časy. Je populárnejšia než kedykoľvek predtým a teší sa veľkej obľube u hráčov.

Aj napriek nedávnemu prešľapu zo strany Microsoftu, kedy oznámili zvýšenie ceny Xbox Live Gold, sa momentálne veci vyvíjajú v ich prospech. Rozhodnutie po nespokojných ohlasoch od hráčov nakoniec zrušili a to iba po pár hodinách. Okrem toho mal Xbox celkom solídne posledné roky. Predstavenie služby Game Pass však určite pomohlo v ich stabilnom raste.

Xbox Game Pass je trefa do čierneho

Avšak nebolo tak tomu vždy. Niektorí si možno budú pamätať neslávne rozhodnutie, keď vyšla konzola Xbox One. Problémom bola najmä cena senzoru Kinect. Microsoft však odjakživa naslúcha hráčom viac, než ktorákoľvek iná spoločnosť a svoje rozhodnutia zmenili. Pridali k tomu aj novinku v podobe predplatného Game Pass a vzostup na vrchol sa pomaly začal rodiť.

V príspevku na sociálnej sieti Twitter odhalil Daniel Ahmad niekoľko zaujímavých čísel z poslednej konferencie investorov. Microsoft iste poteší nárast predplatiteľov v ich službe Xbox Game Pass. Má ich už cez 18 miliónov. Aj keď treba spomenúť aj fakt, že veľa z týchto predplatiteľov môžu byť užívatelia, ktorí službu iba skúšajú v bezplatnom období, alebo využili 3 mesiace za jeden dolár, ktoré Xbox momentálne ponúka. Napriek tomu je však aktívnych predplatiteľov veľa.

Konzoly Series X a S sú ešte stále nedostupné

Daniel tiež poznamenal, že Xbox si zarobil 3,5 miliardy dolárov celkovo, pričom 2 miliardy pochádzajú z hier od štúdií tretích strán a zvyšok od ich vlastných. Pomohli tomu aj nové hry z veľkých a populárnych sérií, ako napríklad Assassin’s Creed Valhalla (recenzia) alebo Call of Duty: Black Ops Cold War (recenzia). Čo sa týka titulov ich vlastných štúdií, na vzostupe je najmä Halo, ktoré je po novom dostupné aj na PC.

Darí sa aj službe Xbox Live Gold, napriek poslednému nedorozumeniu. Aktívnych by malo byť vyše 100 miliónov členov rozdelených medzi konzoly Xbox, PC a mobily. Navyše Xbox nedávno oznámil, že free-to-play hry už nebudú potrebovať zaplatený Xbox Live Gold. Správa je zakončená informáciou o dostupnosti nových konzol Series X a S. Bohužiaľ, nedostatok konzol potrvá minimálne do konca marca. Až začiatkom apríla môžeme očakávať postupne naskladňovanie nových kusov vo veľkých množstvách.