Xbox & Bethesda Games Showcase – Súhrn prezentácie

Odoberaj novinky cez  Google News
E3 2021: Xbox & Bethesda Games Showcase
Zdroj: spawn.sk

Pred niekoľkými hodinami sa konala spojená prezentácia Xbox & Bethesda Games Showcase, ktorú sme mohli sledovať na YouTube, alebo prostredníctvom Xbox účtu na Twitchi. Bethesda sa pred pár mesiacmi po akvizícii stala súčasťou Xbox rodinky. Táto prezentácia nám ukázala aj niekoľko zaujímavých, ale aj tých menej zaujímavých hier. Počas nej sme mohli vidieť veľké množstvo In-Game trailerov, gameplay trailerov alebo len zbežných ukážok. Pozrite si celý súhrn prezentácie Xbox & Bethesda Games Showcase.

Starfield teaser trailer

Bethesda ukázala svoju hru ako úplne prvá, a tou vyvolenou bol práve Starfield. Okrem toho, že potvrdil svoj dátum vydania, ktorým je 11. november 2022, potvrdil aj to, čo sa po spomínanej akvizícii očakávalo. Že pôjde o Xbox exkluzivitu.

Ako druhý v poradí sa nám ukázal S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl

Druhé pokračovanie v sérii S.T.A.L.K.E.R. má naplánovaný dátum na 28. apríla 2022. Pôjde o dočasnú exkluzivitu.

Halo Infinite ukázal kampaň, tak aj zábery z multiplayeru

Tento rok bude konečne tým, ktorý by mal definitívne uvítať hru Halo Infinite, ktorá mala byť v pôvodnom pláne spoločnosti Xbox launch titulom ešte minulý rok pri vydaní novej generácie konzol Xbox Series X a S. Hra má naplánovaný dátum vydania v období vianočných sviatkov. Okrem kampane bude hra obsahovať aj multiplayer, ktorý sme mali možnosť tiež bližšie spoznať z jeho prvých záberov v samostatnej ukážke.

Sea of Thieves dostane nové príbehové rozšírenie

Isté náznaky spolupráce medzi spoločnosťami Xbox a Disney sme už mohli badať počas Superbowlu. Teraz tu však máme odklon od Marvelu a o slovo sa hlásia Piráti Karibiku v podobe Jacka Sparrowa práve do hry Sea of Thieves.

Forza Horizon 5 a jej nový gameplay

Prichádza úplne nová Forza Horizon 5, ktorá nás po Anglicku zavedie do horúceho Mexika. Forza Horizon 5 vychádza ešte tento rok, presnejšie 9. novembra a bude hneď v deň vydania dostupná v predplatnom Xbox Game Pass.

Pokračovanie A Plague Tale dostalo podtitul Requiem

Zákulisné šumy k nám prichádzali už nejaký ten čas. A Plague Tale Requiem, sequel prvej hry A Plague Tale: Innocence, má dátum vydania naplánovaný až o niekoľko mesiacov. Presnejší dátum síce známy nie je, ale pôjde o rok 2022.

Contraband ako exkluzivita pre Xbox, neskôr príde aj na Steam

Contraband bude zasadený do raja pašerákov zvaných Bayan zo 70. rokov. Trailer síce neposkytol žiadnu ukážku z hrateľnosti, ale naskytol sa nám pohľad na celkom očarujúce prostredie. Contraband bude postavený na najnovšie aktualizovanom Apex Engine od Avalanche. Avalanche Studios je známe taktiež vďaka akčným hrám z otvoreného sveta, ako sú Just Cause a Mad Max. Pôjde o hru v otvorenom svete s kooperáciou. Bude to konzolová exkluzivita pre Xbox, ktorá príde tiež na Steam. Microsoft tiež potvrdil, že Contraband dorazí aj do Game Passu.

Top Gun Maverick v Microsoft Flight Simulator

Microsoft Flight Simulator príde na konzoly Xbox Series X a S v sprievode rozšírenia situovanom v štýle Top Gunu. Toto rozšírenie bude úzko späté práve s nadchádzajúcim filmom Top Gun: Maverick.

Hry ktoré už sú, alebo len budú v deň vydania v službe Xbox Game Pass

 • Back 4 Blood
 • Yakuza: Like a Dragon
 • Doom Eternal
 • Somerville
 • Atomic Heart

Hades ohlásil svoj príchod do služby Game Pass na 13. augusta

Hades je akčná dungeon crawler rogue-like hra, ktorá ohlásila svoj príchod do služby Game Pass na 13. augusta, kedy zároveň na platformu Xbox vychádza. Hru stvorilo štúdio Supergiant Games, tvorca hier ako Bastion, Transistor alebo Pyre.

Nový gameplay trailer na Far Cry 6

Aj keď sme už mali možnosť vidieť trailer na túto očakávanú hru zo série Far Cry počas prezentácie Ubisoft Forward, Ubisoft nelenil a ukázal nám aj ďalší a to všetko práve počas spojenej prezentácie Xbox & Bethesda Games Showcase.

Do pozornosti dávame aj informáciu, ktorá unikla ešte pred konferenciou spoločnosti Ubisoft. Ide o informáciu, ktorá hovorila, že sa v hre objavia postavy aj z predchádzajúcich dielov celej série. Samozrejme hovoríme o antagonistoch.

Xbox exkluzivitou bude aj hra Slime Rancher 2

Hra vyjde ako exkluzivita v roku 2022 a tiež v 1. deň v Xbox Game Pass.

Rýchle zhrnutie

 • Hra Shredders dorazí na konzolu Xbox v decembri 2021 a pôjde o titul podobný hre Steep
 • Dátum vydania Diablo 2 Resurrected je 23. septembra 2021
 • Dočkali sme sa aj ďalšieho traileru pre hru Battlefield 2042
 • Hra 12 Minutes vyjde 19. augusta 2021
 • Psychonauts 2 vyjde 25. augusta 2021
 • Hra Age of Empires 4 má naplánovaný dátum vydania na 28. októbra
 • Xbox exkluzivita Replaced príde v roku 2022
 • DLC do Fallout 76 dorazí 7. júla. Fallout 76 je jedným z obľúbených titulov v službe Game Pass.

Update Shroom and Doom pre hru Grounded dorazí 30. júna

Among Us dostane až 15 hráčov

Čoskoro v hre nebudeme hladať len jedného, či dvoch Impostorov, ale teraz dokonca 3. Zvýši sa aj počet hráčov a to na 15. To všetko od zajtrajšieho dňa, presnejšie 15. júna.

The Ascent

The Ascent dorazí 29. júla a opäť v sprievode Game Pass-u.

V závere celej prezentácie sme sa dočkali aj úplne novej hry

Dlhý trailer na hru Redfall nám ponúkol bližší pohľad, ale napriek tomu sprevádzaný rúškom tajomstva. O čo presnejšie v tejto hre pôjde sme sa z traileru priamo počas prezentácie nedozvedeli, isté novinky však prišli práve po jej konci. Naisto však vieme, že pôjde o kooperačnú FPS hru.

Na záver to najlepšie?

Táto prezentácia nám ukazala mnoho exkluzivít. Medzi ne určite patrí aj mini chladnička v štýle konzoly Series X.

Súhrn Xbox & Bethesda Showcase je na konci. Dnes dorazia na rad ďalšie zaujímavé prezentácie, takže sledujte náš web.