Wuchang: Fallen Feathers je vo vývoji pre PC a súčasnú generáciu konzol

Odoberaj novinky cez  Google News
Wuchang: Fallen Feathers je stále vo vývoji
Zdroj: youtube.com

Wuchang: Fallen Feathers je jednou z najnovších hier, ktorá je vo vývoji, pričom sa vydala po vzore FromSoftware. Titul je pôvodne prvý čínsky indie projekt od štúdia Leenzee Games, ktorý vytvára souls hru. Temné akčné RPG vyzerá ako zmes Bloodborne a tradičných čínskych mýtov s trochou histórie.

Leenzee štúdio vydalo takmer 20 minútové gameplay video, ktoré ukazuje alfa stavbu hry. Titul sa odohráva v cisárskej Číne, po páde dynastie Ming. Táto udalosť vyvoláva v celej krajine nepokoje. Súčasťou príbehu sú aj banditi a vojvodcovia bojujúci o moc, ale nechýba tu aj nadprirodzený, Lovecraftov živel.

Ľudia v tomto svete začali pestovať perie, ktoré mení ich správanie a robí z nich divoké príšery. Vo svojej snahe odhaliť tajomstvo tejto transformácie sa dostanete k objavovaniu miest, dedín, lokalít Shu a ďalších miest typických pre túto éru.

Herný trailer ukazuje niekoľko celkom pôsobivých prostredí. Boj je založený na vytrvalosti, ako by ste očakávali. Vyzerá však tak trošku neohrabane. Pohyb postavy je pomerne ťažkopádny a vyzerá skôr ako by sa jej ani veľmi nechcelo. Ani súboje nepôsobia o nič lepšie, skôr spomalene a prispate. Hra je však po grafickej stránke veľmi pekná. Ostáva len dúfať, že sa tieto drobnosti do vydania vyladia.

Jedným z ďalších faktorom je, že hra sa svoje inšpirácie ani len neskúša schovať. Používateľské rozhranie pripomína Sekiro. Bojový systém zasa Bloodborne, kde na parry využívate strelnú zbraň a úskoky pre zmenu Dark Souls. Z gameplay-u tak pôsobí, že hra neprináša okrem prostredia nič nové a ide skôr o kopírku. To však neznamená, že ak sa hra nebude hrať dobre, nemôže ísť o zábavnú a dobrú hru. A nezabudnime, že Wuchang: Fallen Feathers je stále len vo vývoji, a to pre PC a konzoly už vlastne súčasnej generácie, keďže od ich vydania uplynul už skoro rok.

Herné novinky sledujte na našom webe.