Wrath of the Druids pre AC Valhalla vychádza už zajtra

Odoberaj novinky cez  Google News
Titulná fotka k DLC Wrath of the Druids
Zdroj: ubisoft.com

Prvá veľká expanzia Assassin’s Creed Valhalla, alebo tzv. rozšírenie Wrath of the Druids, vychádza na všetky platformy už zajtra. Nové dobrodružstvo zavedie Eivora do okúzľujúceho a prekrásneho Írska, kde bude spoločne s hráčmi odhaľovať tajomstvá starovekého kultu druidov, Children of Danu. Prostredníctvom tejto expanzie sa ponoríte sa do gaelských mýtov a folklóru, budete musieť nájsť si svoju cestu naprieč strašidelnými lesmi a oslnivou krajinou a pomôžte gaelským kráľom zjednotiť Írsko.

Príbeh začne vo chvíli, kedy si Eivora vyžiada jej/jeho dlho stratený bratranec Barid, žijúci v Írsku. Oboch si následne povolá najvyšší írsky kráľ Flann Sinna. Obidvaja sa vydajú na nebezpečnú, ale o to dobrodružnejšiu cestu s cieľom spojiť bojujúce strany. Na jednej strane pozoruhodné, ale na druhú stranu veľmi zradné keltské Írsko je úplne novou oblasťou, v ktorej je možné nájsť tri provincie a mesto Dublin. Toto rozšírenie taktiež ponúkne známe a historické pamätihodnosti ako Obrov chodník, vrch Tara, horu Ben Bulben, Červiu priekopu a mnoho ďalších.

DLC Wrath of the Druids bolo vyvíjané v štúdiu Ubisoft Bordeaux

Ruku k dielu však priložili aj štúdia ako Sofia, Singapore, Montpellier, Barcelona, Kyiv, Shanghai, Chengdu, Philippines, Bucharest, Winnipeg, Saguenay, Pune a tiež dobre známe v AC sérii, Quebec vďaka lead vývoju v dieloch Syndicate, alebo Odyssey.

DLC ponúkne nové herné funkcie a ďalší skvelý obsah pre hru Assassin’s Creed Valhalla v podobe:

  • získavania zdrojov vďaka plneniu kráľovských rozkazov
  • vládnuť írskym pevnostiam, fomovať spojenectvá a kontrolovať obchodné cesty
  • vymieňať vzácne zdroje s národmi za veľkou mlákou
  • ovládnuť boj prostredníctvom kosáku ako zbrane
  • nové schopnosti ako Vikings Salute, Smoke Bomb Arrow, Irish Hound Summoninh a Sickle Combo
  • porážať nových a silných nepriateľov, vrátane Childen of Danu, Dregrov a nových mýtických príšer
  • nové možnosti vybavenia a zbraní, úprava lodí, Eivorovho koňa, havrana, tetovaní, vlasov a dediny

DLC nebude vyžadovať dokončenie hlavnej dejovej linky

Hranie prichádzajúcej expanzie nevyžaduje dohranie kompletného príbehu základnej hry. Do Wrath of the Druids sa budete môcť dostať hneď po tom, čo priplávate do Anglicka. Stačí, ak dokončíte jeden z dvojice príbehových regiónov, menovite Grantebridgescire, alebo Ledecestrescire. Oba sú odomknuté okamžite po príchode z Nórska. Okrem toho, pre hranie tejto expanzie nie je vyžadované ani žiadna maximálna úroveň hlavného hrdinu, prípadne hrdinky.

AC Valhalla ponúka hráčom podmanivý zážitok hrania za Eivora. Legendárneho vikinského bojovníka, ktorá/ý je vyhnaná/ý z Nórska nekonečnými vojnami. V hre je možné zažiť nemilosrdný bojový štýl vikinských bojovníkov vďaka vylepšenému bojovému systému a užiť si tak nové herné mechanizmy ako nájazdy a útoky na pevnosti a kláštory. Našu recenziu na Assassin’s Creed valhalla si môžete prečítať cez tento odkaz. Hra vyšla na platformy PC, Xbox One, Xbox Series X | S, PlayStation 4, PlayStation 5 a je dostupná aj na službách ako Google Stadia a Amazon Luna. Rozšírenie Wrath of the Druids vychádza už zajtra. Viac informácii o samotnom rozšírení nájdete aj na oficiálnej webovej stránke.