World of Warcraft Shadowlands bol odložený

Odoberaj novinky cez  Google News
World of Warcraft Shadowlands
Zdroj: News.blizzard.com a Spawn.sk

Informácie o odložení chystaného datadisku do World of Warcraft priniesol portál VG247. Plánovaný dátum vydania bol 27. októbra. Už teraz je však jasné, že sa tak nestane. Mali by sme sa však dočkať vydania ešte tento rok. Aspoň také sú plány spoločnosti Blizzard. Množstvo ľudí ostalo po tejto správe sklamaných, najmä ľudí, ktorí už mali na tento deň vybraté dovolenky.

Vývojári World of Warcraft Shadowlands, Blizzard, oznámil, že sa tak stalo najmä preto aby doladili datadisk poriadne. Plánovaný dátum vydania tak preto nestihnú. „Za posledných niekoľko mesiacov sme dosiahli významného pokroku a vyladení základných funkcií hry Shadowlands. Nachádzame sa v bode kde sú oblasti, kampaň, questy na levlovanie a príbeh, ktorý vám chceme povedať v podstate pripravené na to aby sme to s vami zdieľali.“ Hovorí výkonný producent John Hight.

„Každopádne, ako sme začali všetko spojovať a poslúchali vašu spätnú väzbu, je jasné, že potrebujeme trochu viacej času na doladenie a vyváženie niektorých vzájomne prepojených častí. Hlavne tých súvisiacich s endgame kontentom.

Toto prehlásenie prišlo po tom, čo hráči začali rozprávať o nevyvážení jednej z nových mechanik nového datadisku Shadowlands, Covenants na konci hry. Hráči sa obávali, že predmety a a kozmetické predmety exkluzívne pre každú Covenant, donútia hráčov si vždy zvoliť jednú a tú istú.

Počas beta verzie Shadowlands predstavil Blizzard sériu nápadov ako tento problém zmierniť. Jedným z nich bolo aj prepínanie schopností Covenants. Zdá sa však, že štúdio stále potrebuje viacej času na zdokonalenie tohto koncového obsahu. Nemusíte však smútiť. Nový obsah do sveta World of Warcraft pribudne už 13. októbra. V podobe pre-patchu na World of Warcraft Shadowlands. Takže pôvodný dátum oznámený počas gamescomu, ktorý sa konal online už bohužiaľ nie je platný.