World of Warcraft oslavuje svoje 16 narodeniny

Odoberaj novinky cez  Google News
World of Warcraft Shadowlands
Zdroj: Worldofwarcraft.com a Spawn.sk

Jedna z najpopulárnejších MMO hier od spoločnosti Blizzard, World of Warcraft, tento mesiac oslavuje svoje 16 narodeniny. Tak ako každý rok, aj tento krát v hre na počesť tohto výročia bude prebiehať špeciálny event. Informácie priniesol portál GameSpot.

Akcia mala prebiehať až o čosi neskôr. Blizzard ju však zmenil, kvôli presunutiu pripravovaného DLC, o ktorom si viac prečítate v tomto článku. Event prebieha od 1. novembra. Dôvodom posunutia bolo aj to, že počas tejto akcie World of Warcraft, Blizzard poskytuje hráčom 16 % buff na rýchlejšie získavanie skúsenosti a reputácie.

Pôvodne mal byť event aktívny počas vydania nového DLC – Shadowlands. Vzhľadom na buff k skúsenostiam by to však zapríčinilo, že hráči by rýchlejšie dosiahli maximálnu úroveň postavy, ktorá bude v Shadowlands 60. Tým pádom by preskočili množstvo obsahu a príbehu, ktoré si Blizzard pre hráčov pripravil.

Do hry pribudol aj nový „vendor“, ktorý predáva predmety z minuloročných osláv. Rovnako si môžete kúpiť Crafted Clock of War, ktorý sa dá použiť k premene vzhľadu svojej postavy. Na svoje si prídu aj PVP hráči. Do World of Warcraft sa totižto vráti z minulého roka Battleground, The Korrak’s Revenge, za ktorého hranie a nazbieranie 100 % capu, získate mounta.

Nakoniec sa vrátili aj niektorí starší bossovia, vrátane Lord Kazzak a Azuregos. Blizzard tak aspoň trochu vyplnil prázdne miesto, ktoré vzniklo po odsunutí Shadowlands. Rovnako ak vás zaujíma akcia Blizzcon, dnes sme vás informovali o tom, že bude zadarmo pre všetkých v tomto článku.