World of Warcraft: Burning Crusade Classic dorazí v júni

Odoberaj novinky cez  Google News
World of Warcraft: Burning Crusade Classic
Zdroj: pcgamer.com

Klasické World of Warcraft sa už čoskoro rozrastie o ďalší prírastok. Na serveroch Classicu sa objaví datadisk Burning Crusade, ktorý hráčom umožní čeliť rade známym nepriateľom. Vývojári už priniesli podrobnosti o premiére i predbežnom prístupe. Informuje o tom portál Gamesradar.

Spomínaný datadisk uzrie svetlo sveta už 1. júna tohto roku. Tuzemskí fanúšikovia si však počkajú na polnoc z 1. na 2. júna. Dôležité však je, že vydanie expanzie neznamená koniec World of Warcraft Classic. Hráči dostanú na výber, či zostanú na aktualizovaných serveroch, alebo prejdú na tie staré, kde bude iba pôvodný Classic.

Keď sa rozhodnete pre Burning Crusade Classic, čakajú vás Blood Elves a Draenei ako hrateľné rasy, lietajúci maunti, zvýšenie maximálneho levelu na 70, arénové PvP súboje a rozšírenie mapy o nové štartovacie zóny.

Všetci predplatitelia World of Warcraft Classic získajú prístup do The Burning Crusade Classic bez ďalších poplatkov. Tí, ktorí si prajú zostať na pôvodných serveroch pred rozšírením, sa budú musieť rozhodnúť do 18. mája.

V prípade, že niekto chce pokračovať v pôvodnom Classic a súčasne sa pustiť do dobrodružstva v datadisku, tak tým Blizzard ponúka klonovanie postavy. Za približne 35 € si môžete naklonovať svojho hrdinu a mať ho oddelene v oboch hrách. Od 18. mája si budú môcť hráči vytvoriť novú postavu krvavého elfa a draeneiho a pripraviť sa na vstup do nových zón.

Na záver len dávame do pozornosti recenziu, ktorú sme vám priniesli v závere roka 2020 práve na, zatiaľ poslednú, expanziu Shadowlands.