World of Tanks predstavuje prvú veľkú aktualizáciu roku 2021

Odoberaj novinky cez  Google News
World of Tanks aktualizácia 1.11.1
Zdroj: Wargaming

Začiatok nového roku je ten správny čas začať novú cestu s čerstvým obsahom a funkciami pridanými do hry World of Tanks. Po vianočnej aktualizácii je čas prísť s novou. S aktualizáciou 1.11.1 do hry vstupujú talianske ťažké tanky s vylepšeným mechanizmom automatického načítavania. Aktualizovaný systém Platoon vám umožní ľahšie sa spojiť s priateľmi z hrania, takže sa nemusíte obmedzovať len na priateľov zo svojho zoznamu. Vďaka niekoľkým vylepšeniam rozhrania je tak hranie ešte príjemnejšie.

Nová veta talianskych ťažkých tankov začína strojom Carro d’assalto P.88. Toto vozidlo VII. úrovne predstavuje prechod od stredných tankov k ťažkým. Jeho hrateľnosť sa podobá skôr stredným tankom, disponuje však lepším pancierom, vďaka ktorému sa budete cítiť v súbojoch istejšie. Tento všestranný a obratný tank dokáže zaútočiť a rýchlo sa opäť stiahnuť, čo vám umožňuje prispieť k víťazstvu na akejkoľvek mape.

Ide tiež o jediný tank z novej štvorice, ktorý nemá upravené automatické nabíjanie. Najpohyblivejší a najrýchlejší zo všetkých nových tankov je Progetto CC55 mod. 54, ktorý má prekvapivo , takmer okamžitú akceleráciu a pýši sa skvelou obratnosťou. Progetto C50 mod. 66 je naopak hrozivým gladiátorom. Skvelá dynamika, solídny predný pancier a silné 120mm delo s dobrým uhlom zamerania a sklápania mení tento tank z podporného vozidla v sebestačného bojového špecialistu. Pochváliť sa môže tiež pôsobivým alfa poškodením, ktoré je porovnateľné ako pri tankoch X. úrovne.

Rinoceronte je taliansky tankový nosorožec

Na tróne tejto ťažkej vetvy sedí tank X. úrovne nazývaný Rinoceronte, čo v taliančine znamená “nosorožec”. Toto vozidlo zdieľa so zvieraťom, ktoré mu dalo meno, veľa spoločného. Má do očí bijúci dizajn a masívne rozmery, podľa ktorých okamžite spoznáte, že bol stavaný na tvrdé súboje. Kvôli jeho neobvyklému tvaru sa do jeho veže zmestia iba traja členovia posádky, namiesto klasickej štvorice.

“Asi pred troma rokmi, v máji roku 2018, sme odhalili taliansky technologický strom, ktorého veľvyslancom je slávny Gianluigi Buffon,” vysvetľuje Max Chuvalov, šéf vydavateľstva World of Tanks. “Hráči strávili nejaký čas zvládnutím nových mechaník a talianske tanky sa im naozaj páčili. Teraz pridávame nové vozidlá, ktoré nielenže dopĺňajú taliansky strom, ale prinášajú ich vlastné charakteristické črty. Aby bol zážitok ešte rozmanitejší a vzrušujúcejší. Vyskúšajte si tieto úžasné tanky a užite si vysoko taktickú hru!”

S aktualizáciou 1.11.1 prichádza tiež systém “Čata 2.0”. Je k dispozícii pre náhodné súboje a umožňuje vám ľahko nájsť kamarátov v boji. Systém je plne automatizovaný a vyhľadávanie sa dá uskutočniť pomocou filtrov. Navyše sa môžete spojiť s kamarátom starým spôsobom a nájsť si ďalšieho tým novým. Teraz si môžete na minimape zapnúť a zobrazovať kruh blízkeho odhaľovania, v ktorom budú odhalené všetky vozidlá v okruhu 50 metrov. V tejto zóne automaticky odhalíte svojich nepriateľov rovnako tak, ako aj oni vás.

Podrobné informácie o aktualizácii 1.11.1 si môžete prečítať na oficiálnej stránke hry, na ktorú sa dostanete cez tento odkaz. Prípadne si môžete pozrieť videu priložené vyššie v tomto článku.