World of Tanks PC mieri v novom evente ku hviezdam

Odoberaj novinky cez  Google News
Udalosť To The Stars v hre World of Tanks PC
Zdroj: Wargaming

Dnešným dňom je to presne 60 rokov odkedy bol do vesmíru vyslaný prvý človek. Pred šiestimi desaťročiami sa Jurij Gagarin a jeho kapsula Vostok 1 vydali do vesmíru a dokončili jednu celú obežnú dráhu okolo Zeme. Takáto príležitosť si vyžaduje veľkú oslavu a presne to prináša hráčom hra World of Tanks PC.

V hre sa budú oslavy konať za pomoci udalosti s názvom Ku Hviezdam! Za plnenie úloh budú získavať Hviezdne body a získaním tejto špeciálnej meny cez denné misie získajú aj skvelé odmeny. Napríklad jedinečný 2D štýl založený na kapsule Vostok 1 a na samotnom Gagarinovi. Rovnako tak na hráčov čakajú aj ďalšie cenné predmety. Gagarin bude veliteľom hry, oblečený vo svojom ikonickom oranžovom obleku, ktorý bude zastupovať sovietsky národ. Hlasový prejav Gagarina bude v hre zaznamenaný profesionálnym hercom, ktorý napodobnil intonáciu, ale aj štýl hlasu, ktorým bol Jurij Gagarin známy. Celá akcia potrvá do 19. apríla.

Wargaming spojil sily aj s Gagarinovou dcérou

Okrem osobného postupu musia hráči spojiť svoje sily, aby splnili množstvo spoločných cieľov. Napríklad dokončovať rôzne fázy každý deň. Aj pokrok v spoločných úlohách bude odmenený Hviezdnými bodmi, ktoré budú pribúdať do spoločného “prasiatka”. Príspevok každého jedného z vás je teda dôležitý. Akonáhle získate požadované Hviezdne body, Jurij Gagarin vám rozpovie ďalší príbeh. Okrem ďalších podrobností budú dostupné aj multiplikátory XP, ktoré hráči získajú v bitkách medzi 12. a 19. aprílom.

Počas akcie môžu tankisti navštíviť špeciálnu webovú stránku venovanú vesmírnemu letu s prvou posádkou a tomuto významnému míľniku v kozmonautike. Tím World of Tanks pri vytvárani tejto udalosti úzko spolupracoval aj s dcérou Gagarina – Galinou Gagarinovou. To preto, aby zaistil, že príbeh jej otca bude vyrozprávaný čo najpresnejšie. Celý event v hre World of Tanks PC potrvá do 21. apríla.

“Jurij Gagarin dokázal, že ľudia môžu žiť a pracovať vo vesmíre. Jeho let povzbudil a dal nádej všetkým, ktorí o tom snívali,” hovorí dcéra kozmonauta. “Naštartovalo to hlboké pochopenie roly ľudstva pri zachovaní a rozvoji nášho kozmického domova – Zeme.” Hráči si budú môcť sledovať svoj vlastný aj zdieľaný postup na tejto stránke.