We Are Football chce konkurovať známemu futbalovému manažéru

Odoberaj novinky cez  Google News
We Are Football
Zdroj: ign.com

Na poli hier zameraných na futbalový manažment pôsobil dlhé roky len jeden hráč. Išlo o dobre známy titul Football Manager. Vydavateľ THQ Nordic sa však rozhodol toto nastavenie zmeniť. Už počas leta príde s vlastným manažérom, ktorý nesie názov We Are Football. Informuje o tom portál Eurogamer.

Titul ako taký má naviazať na odkaz tradičných futbalových manažérov so snahou osloviť veteránov aj nováčikov v tomto hernom žánri. „We Are Football ponúka plnú kontrolu nad každým aspektom vášho klubu, súčasne si však drží istú jednoduchosť, akú môžeme nájsť pri bezcielnom kopnutí lopty cez celé futbalové ihrisko,“ popisuje hru oficiálna reklama.

Hráči budú po celú dobu svojho pôsobenia činiť malé i veľké rozhodnutia. Povinnosťou preto nebude len aké také budovanie a riadenie tímu, ale aj zaistenie dostatku financií, sponzorov, fanúšikov a podobne. Aby sa nováčik v súbore všetkých možností nestratil, rozhodlo sa štúdio klásť dôraz predovšetkým na dynamiku herného zážitku.

„Do akcie sa dostanete už po pár minútach. Samostatne bude možné odohrať viac sezón v priebehu jedného popoludnia. Dvaja hráči zvládnu sezónu odohrať za jeden večer,“ informujú vývojári.

We Are Football však bude mať aj jeden veľký nedostatok. Tým je fakt, že hra neponúkne žiadne oficiálne futbalové licencie. Protihodnotou tak bude detailný editor klubov a líg, ktorý pokrýva mužský i ženský futbal naprieč takmer celým svetom.

Na záver už len dodáme, že hra vyjde už 10. júna tohto roku, ale len na PC.