fbpx

Warner Bros. získalo patent na Nemesis systém

Odoberaj novinky cez  Google News
wb-games
Zdroj: gamepress.cz

Približne pred týždňom preletela herným svetom informácia o tom, že Warner Bros. (WB) čo by vydavateľ hier, podal oficiálnu žiadosť o patent systému Nemesis. Tou dobou neschválená žiadosť však znova naberá na význame, pretože v túto chvíľu už došlo k jej potvrdeniu.

WB si tak môže mydliť ruky. Podarilo sa im totiž získať výhradné právo na používanie v hernom priemysle celkom zaujímavého systému. Americký úrad pre patenty a ochranné známy po viacerých zamietnutiach spoločnosti WB oficiálne vyhovel 3. februára. Do platnosti vstúpi 23. februára.

Životnosť patentu bola zatiaľ stanovená na 15 rokov, je však pravdepodobné, že WB si patent tesne pred skončením platnosti predĺži. Rozsah, v ktorom patent populárny systém štúdia Monolith pokrýva zahrňuje „nemesis charaktery, nemesis pevnosti, vendety a nasledovníci v počítačových hrách.

Mimo tento zoznam je možné ďalej zistiť, že súčasťou obsahu je aj prominentný systém obliehania a dobývania pevností z Shadow of War. Ak nejaká tretia strana bude chcieť tento mechanizmus použiť do svojej hry, bude si po novom musieť pýtať povolenie od Warner Bros.. Informácie priniesol portál IGN.

Zaujal ťa tento článok, alebo si v ňom našiel chybu? Budeme radi ak nám o chybe napíšeš.
Prostredníctvom FB a IG pridávame denne dôležité herné, filmové aj seriálové novinky, ktoré potrebujete.
Zaujímavý článok
Hra Outriders príde začiatkom februára
Outriders demo a jeho fungovanie na jednotlivých konzolách