Warner Bros podľa všetkého plánuje veľkú free-to-play hru

Odoberaj novinky cez  Google News
Logo Warner Bros Games
Zdroj: warnerbrosgames.com

Spoločnosť Warner Bros. uverejnila na svojej stránke nové inzeráty, v ktorých hľadá šikovných ľudí na nové pozície. Práve tieto nové pozície naznačujú, respektíve priamo potvrdzujú, že štúdio plánuje vývoj nejakej veľkej, AAA hry. Tá by navyše mala byť aj zadarmo. Štúdiá sú však pri nových, zatiaľ neoznámených hrách, často tajnostkári a preto je takmer nemožné sa dozvedieť, čo za projekt majú v príprave.

Free-to-play, AAA, cross-play

Už začiatkom februára zčala spoločnosť pridávať na svoju stránku nové pracovné pozície. Vtedy ešte išlo o záhadnú novú hru, o ktorej sme veľa nevedeli. Síce o nej stále veľa nevieme, ale máme aspoň bližší pohľad na to, čo by to mohlo byť. Celkovo spoločnosť otvorila 12 nových pracovných pozícií. Pozrieť si ich môžete napríklad na tejto stránke.

Tá nám okrem toho, že má ísť o free-to-play AAA hru hovorí aj to, že pôjde o cross-platform titul. To znamená, že si ju spolu (alebo eventuálne aj proti sebe) zahrajú hráči na rôznych platformách. Zatiaľ nie je známe, o ktoré platformy pôjde, no predpokladať môžeme, že to bude klasická trojka PC, Xbox a PlayStation. Free-to-play hry majú v posledných rokoch veľký úspech. Spomenúť môžeme napríklad Genshin Impact, Warzone, alebo do istej miery aj Hyper Scape od Ubisoftu. Všetky tieto hry si získali množstvo fanúšikov už len vďaka tomu, že ide o hry zadarmo.

Hra by mohla mať viac unikátnych postáv

Viac o postavách nám zas povedal inzerát na pozíciu Senior Combat Designer. V ňom sa píše, že uchádzač by mal byť schopní vytvárať rôzne, unikátne a vybalansované schopnosti pre postavy. To znamená, že v hre by sme si mohli zahrať za rôzne postavy, napríklad ako v prípade spomínaného Genshin Impact.

Na záver treba pripomenúť, že Warner Bros. s touto hrou iba začína, keďže momentálne hľadá nových zamestnancov. Pre nás hráčov to znamená, že od oznámenia sme ešte poriadne ďaleko. S hrou sa nakoniec môže stať čokoľvek, dokonca nemusí ani vyjsť, ako to už bolo v mnohých iných prípadoch. My však dúfame, že táto novinka sa k nám nakoniec dostane.