Warner Bros. Discovery sa stane vlastníkom WB Games

Odoberaj novinky cez  Google News
WB Games
Zdroj: youtube.com

WB Games, herná divízia Warner Bros., sa zrejme vyhla možnému pre-usporiadaniu v dôsledku fúzie spoločností WarnerMedia s Discovery. Podľa niektorých názorov mohla dať vlastníkovi spoločnosti WarnerMedia AT&T niektoré herné štúdiá, zatiaľ čo zvyšok sa presunie do novej spoločnosti. Informácie priniesol portál VG247.

V súčasnosti však nič nenasvedčuje tomu, že sa to takto aj stalo. Tlačová správa vydaná v utorok zaradila WB Games medzi hlavné značky, ktoré teraz budú existovať pod záštitou Warner Bros. Discovery – navrhovaného nového názvu týchto dvoch mediálnych gigantov.

To všetko závisí od obvyklých regulačných schválení, ale zdá sa, že tímy WB Games zostanú spolu pod rovnakou hlavičkou. Predmetná herná divízia vlastní a prevádzkuje 11 herných štúdií, ktoré vyvíjajú a vydávajú všetko od veľkých AAA projektov po mobilné free-to-play hry.

Medzi tieto tímy patria Rocksteady, NetherRealm, Monolith, TT Games, Avalanche Software, WB Games Montreal, ale tiež Boston, Los Angeles, San Francisco, San Diego a New York. Okrem toho však tlačová správa nezmieňuje žiadne plány pre tieto tímy.

Očividne tak nie je žiadny dôvod na paniku. Aspoň zatiaľ. Nemali by sme tak prísť o žiadnu z herných sérii ako LEGO alebo Mortal Kombat, Injustice alebo chystanú hru zo sveta Harry Potter, Hogwarts Legacy, ktorá sa dočkala odkladu. Otázne však je do akej miery to zasiahne do vyvíjaných hier.