Wargaming Prague zahajuje program pre stážistov

Odoberaj novinky cez  Google News
Wargaming Forge - Praha
Zdroj: fugu.cz

Stať sa zamestnancom u jedného z najväčších lídrov v odbore free-to-play hier, spoločnosti Wargaming, je snom mnohých ľudí. Teraz takú šancu dostanú aj mladí a študenti, ktorí chcú začať získavať svoje skúsenosti vo veľkej a prestížnej hernej spoločnosti. Pražská kancelária totiž hľadá ľudí na dve pozície, ktoré sa otvárajú vďaka Wargaming Forge.

Wargaming Forge je vzdelávací program, ktorý chce do firmy prilákať stážistov a talenty na začiatku svojej kariéry. Ide o program, ktorý ponúka predanie skúseností Wargamingu novej generácii, napríklad budúcim vývojárom. Netreba pripomínať, že Wargaming stojí za populárnymi titulmi ako World of Tanks alebo World of Warships, ktoré sa tešia veľkej popularite.

Podobnú aktivitu zahájila firma aj vo svojej pobočke v Minsku a úspešne. Hlavné mesto Bieloruska je jedným z najväčších centier IT na svete a Wargaming chce prilákať skúsených stážistov aj na západ od svojich hraníc. Preto vrámci Wargaming Forge začal hľadať stážistov aj pre pražskú kanceláriu. Všetko o otvorených pozíciách nájdete na odkazoch nižšie.

“Wargaming Forge nie je v pravom slova zmysle oddelením, ale skôr platformou fungujúcou naprieč celou spoločnosťou,” vysvetľuje Marina Stasevich, manažérka programu Wargaming Forge, ktorá stojí za zahájením tejto disciplíny aj v Prahe. “Keďže ide o náš pilotný štart v Prahe, vybrali sme iba 2 disciplíny – 3D Artist a QA. Veríme, že sa nám v budúcnosti podarí rozšíriť program o ďalšie disciplíny, tak ako v Minsku. Našim cieľom prilákať do spoločnosti talenty na začiatku kariéry a zdieľať s nimi odborné znalosti s cieľom zaistiť rast komunity vývoja hier.”

Quality Assurance je pozícia pre talentovaných odborníkov k produkčnému tímu zameraného na 3D obsah pre PC hru World of Tanks. Pod dohľadom ďalších mentorov sa prijatý uchádzač naučí všetky vedomosti potrebné k výrobe a dodaniu herných prvkov v skvelej kvalite. Wargaming Praha verí, že vzdelávanie ďalšej generácie profesionálov v hernom priemysle je zásadnou vecou pre ztaistenie ďalšieho úspechu.

Spolupráca s českými univerzitami je tiež jedným z dôležitých krokov do budúcna, kam budú smerovať aktivity Wargaming Forge. Výhodou práce v pražskej kancelárii je plne medzinárodné prostredie. Wargaming je skvelým začiatkom pre každého, kto sa zaujíma o vývoj hier a chce spoznať prostredie skutočne medzinárodnej spoločnosti s 18 pobočkami po celom svete. Spoločnosť zamestnáva viac než 5500 ľudí a ich hry hraje viac než 200 miliónov hráčov.