Vzniká mobilný Need for Speed s otvoreným svetom?

Odoberaj novinky cez  Google News
Need For Speed Logo
Zdroj: Spawn.sk

Minulý rok sme kvôli novému Battlefield 2042, ktorý v recenziách nedopadol najlepšie, museli oželieť nový diel zo série Need for Speed. Štúdio Criterion totiž dostalo príkazom, že musí pomáhať práve tvorcom nového Battlefieldu. Nového dielu obľúbenej pretekárskej série sa tak zrejme dočkáme až tento rok. Vyzerá to však tak, že nepôjde o jediný projekt, nakoľko sa hovorí o tom, že na svetlo sveta by sa mal dostať mobilný Need for Speed.

Vášne musíme krotiť hneď v úvode, nič totiž oficiálne nebolo potvrdené. Ide len o domnienky na základe pracovných ponúk štúdia TiMi, na ktoré poukázal portál Gamingbolt. Tie lákajú na tvorbu nového open-world dielu NFS, ktorý bude postavený na Unreal Engine 4. Evidentne by tak titul mal zamieriť na mobilné zariadenia.

Nie je to prvýkrát, čo sa štúdio TiMi vlastnené spoločnosťou Tencent spojilo so západným štúdiom. Rovnakí vývojári stoja napríklad za mobilnou odnožou Call of Duty Mobile, ktorá spoločnosti Activision generuje stovky miliónov dolárov. TiMi taktiež pracovalo na mobilnom Pokemon Unite.

Potešilo by vás potvrdenie o tom, že vo vývoji je mobilný Need for Speed s otvoreným svetom? Hrávate vôbec väčšie hry na mobilných telefónoch? Dajte nám vedieť v komentároch a nezabudnite pre viac info sledovať náš web a sociálne siete.