Vývojári z DICE pracujú na vrátení známych techník do hry Battlefield 2042

Odoberaj novinky cez  Google News
Nový Battlefield 2042
Zdroj: ea.com

Vývojári z DICE, ktorí stoja za najnovším titulom Battlefield 2042, majú očividný záujem získať späť časť dobrej vôle fanúšikov série. Tú stratila chaotickým spustením hry. Vývojári už oznámili, čo môžu hráči očakávať v hre až do konca roka. V dlhom a podrobnom blogovom príspevku sa DICE podelilo o svoje zámery vydať dve, prípadne tri opravy v priebehu najbližších týždňov.

Prvá z opráv vyšla už dnes a rieši niektoré hlavné problémy, s ktorými sa hráči stretávali. Napríklad nadmerné rozdeľovanie streliva či opravila niektoré ďalšie chyby. Začiatkom decembra potom následná oprava prinesie významnejšie zmeny, ktoré sa dotknú všetkého od vyváženia samotnej hry, opráv chýb, návratu určitých funkcií, odstránenia UI až po zvuk a dokonca aj vyváženie špecialistov.

To všetko je, samozrejme, vítané, ale DICE si je tiež vedomé toho, že časť herného publika si želá, aby boli do Battlefield 2042 implementované určité základné, klasické funkcie Battlefieldu. Napríklad chýbajúca tradičná výsledková tabuľka a pozápasová obrazovka globálnych štatistík. Ide o dva chýbajúce prvky, ktoré mnohým hráčom v komunite chýbajú a chcú ich naspäť. DICE uviedlo, že tieto požiadavky „starostlivo vyhodnocuje“. Nepotvrdilo však, či sú vo vývoji.

Aspoň prísľub

Štúdio však prisľúbilo, že sa k týmto témam vráti, keď sa objavia zásadnejšie novinky, o ktorých sa dá hovoriť. Zoznam sa rozširuje na tradičný serverový prehliadač, ktorý je momentálne dostupný iba v režime Portal, ako aj na veci ako hlasový chat. Teda niečo, čo už oficiálne potvrdené je.

Battlefield veteráni, samozrejme, lamentujú nad stratou oveľa viac. Želanie si návratu systému tried a vecí tohto charakteru je však pravdepodobne nad rámec toho, čo môžu vývojári momentálne spraviť, vzhľadom na fakt, že hra už je vonku. Je však príjemné vidieť, že DICE sa snaží svoju hráčsku skupinu počúvať a vyjsť im v ústrety a napraviť tak svoje chyby, ktorých má Battlefield 2042 skutočne veľa, o čom svedčí aj naša videorecenzia.