Vývojári PUBG údajne pracujú na novinke, no battle-royale to nie je

Odoberaj novinky cez  Google News
PUBG Mobile
Zdroj: pubg.com

Posledné správy od všímavých ľudí na Twitteri a uverejnené pracovné pozície naznačujú príchod novej hry od vývojárov PUBG. Tí už majú za sebou nepochybne niekoľko úspešných titulov, no všetky sa nejak týkajú ich battle-royale hry. Tentoraz by to malo byť inak, v príprave je vraj hra úplne iného žánru. Upozornil na to známy insider @PlayerIGN na svojom Twitteri.

Čo sa týka hry PUBG, tá momentálne žije rôznymi životmi. Okrem populárnej battle-royale hry, ktorá je tu s nami už nejaký ten čas, majú vývojári aj plné ruky práce s novinkou. Iba nedávno ohlásili hru PUBG: New State, ktorá však bude iba pre mobilné zariadenia. Okrem toho sa musia starať aj o mobilnú verziu hry a v pláne je údajne aj PUBG 2. Očividne však všetko stíhajú a jedna hra navyše im z voľného času až tak neuberie.

Vývojári PUBG pracujú už na niekoľkých hrách

Spoločnosť Tencent nedávno oznámila aj hru Undawn. Má ísť o post-apokylatickú, co-op zombie hru, taktiež od vývojárov hry PUBG. Najnovšie správy však poukazujú na úplne iný žáner hry, než o ktorých sme doteraz od tohto štúdia počuli. Podelil sa s nimi insider PlayerIGN (nemá žiadny súvis so zahraničným portálom IGN) na svojom Twitteri.

Podľa neho pôjde o sci-fi hru s otvoreným svetom s kódovým označením Vertical. Toto kódové označenie, zdá sa, nemá nič spoločné so svetom PUBG a preto by malo ísť o úplne novú hru a príbeh. Hra údajne pobeží na Unreal Engine 4 a podľa slov insidera by mala vyjsť do dvoch až troch rokov. Ak by ste náhodou mali pochybnosti o dôveryhodnosti tohto insidera, aj na to bol pripravený. Poznamenal, že rovnakým spôsobom predvídali predstavenie hry PUBG: New State.

Ak by sa náhodu projekt Vertical ukázal ako pravdivý, môžeme sa tešiť na úplne nový pohľad na hry v podaní vývojárov PUBG. Bude nepochybne zaujímavé sledovať, ako sa s novou výzvou a množstvom hier, ktoré pripravujú, popasujú.