Vývojári PUBG údajne pracujú na “kórejskom Witcherovi”

Odoberaj novinky cez  Google News
The Witcher 3
Zdroj: CD Projekt Red

Ešte skôr v tomto roku oznámilo štúdio Krafton práce na rozšírení príbehu The Bird That Drinks Tears do mnohých audiovizuálnych podôb. Alebo ako to nazvali oni, do multimediálnej franšízy. The Bird That Drinks Tears je kórejská fantasy novela a Krafton neprezradil bližšie, čo s ňou chce robiť. Odvtedy sme sa veľa informácií nedozvedeli a až dnes vieme o niečo viac. Vraj má ísť o “kórejského Witchera”.

Kórejský Witcher

Štúdio Krafton má sídlo v Južnej Kórei a je vývojárom a zároveň aj vydavateľom populárnej battle-royale hry PUBG. Chce však skúsiť aj hry mimo tento žáner. Známy PUBG dataminer menom PlayerIGN dnes prinášal celý deň informácie z konferencie, ktorú Krafton zorganizoval. Prezentácia bola, samozrejme, v kórejčine a preto sa momentálne musíme spoliehať len na to, že preklady sú správne. Napriek tomu sme sa dozvedeli, že Krafton plánuje novú fantasy hru práve podľa novely The Bird That Drinks Tears.

Hrou to však nebude končiť, skôr naopak. Krafton chce zo značky urobiť niečo podobné ako má CD Projekt Red so značkou The Witcher. To znamená hru, filmy, seriály a komiksy. V ďalšom príspevku na Twitteri sme sa dozvedeli, že hra by mala byť iba pre jedného hráča, žánrovo zasadená do dark-fantasy a vraj ju samotné štúdio prirovnalo ku kórejskému Witcherovi.

Novinky pribudnú aj do série PUBG

Stojí za zmienku, že tieto informácie zatiaľ oficiálne potvrdené nie sú a musí tak urobiť štúdio Krafton. Dovtedy sú to všetko len špekulácie. Môžeme sa aspoň tešiť na ďalšiu hru, ktorá bude zameraná hlavne na príbeh a jedného hráča, nie na multiplayer a kooperáciu. Počas prezentácie vývojári PUBG odhalili aj niečo viac o už existujúcej značke PUBG. Pripravuje vraj hru s názvom PUBG Cowboy, má ísť o Survival hru. Ďalší projekt nesie kódové označenie Titan a momentálne nevieme o čom bude.

Hry PUBG: New State a horor The Callisto Protocol dostali aj približný dátum vydania – október 2022 aj keď znovu pripomíname, že ide o nepotvrdené informácie z prezentácie.