Vývojári prezradili detailné informácie o deme Outriders

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Outriders
Zdroj: square-enix-games.com

Štúdio People Can Fly, ktoré pre nás chystá sci-fi kooperatívnu akčnú strieľačku Outriders prezradilo viac informácií o nadchádzajúcej demo verzii hry. Konečne tak vieme, kedy si demo môžeme zahrať, koľko miesta bude zaberať na našom disku a čo všetko bude počas demo verzie v hre dostupné.

V prvom rade je dôležité povedať, prečo sa štúdio rozhodlo nazvať a vydať to ako demo a nie ako alpha testovanie hry. Dôvod je jednoduchý. Na hranie tohto dema nepotrebujete mať predobjednávku ani zaplatený predbežný prístup. Môžete si ho zahrať úplne zadarmo a nie je časovo obmedzené. To znamená, že akonáhle demo vyjde, bude dostupné pre všetkých na vyskúšanie aj keď vyjde plná hra.

Dátum vydania dema Outriders je stanovený na 25. februára o 18. hodine večer nášho času. Zahrať si ho budete môcť na platformách PS5, PS4, Xbox Series X a S, Xbox One a na PC (prostredníctvom služby Steam alebo cez GeForce Now). Konzoloví hráči sa musia pripraviť na veľkosť približne 22GB, zatiaľ čo PC verzie je o niečo väčšia – 24GB. po nainštalovaní získate prístup k všetkým štyrom triedam postáv. Každú jednu si môžete vyskúšať v prológu a úvodnej misii, ktoré sú súčasťou demo verzie.

Štúdio hovorí, že demo verziu si zahráte až po stret s prvým veľkým rivalom,alebo bossom, ak chcete. Ak ho však porazíte, odomknú sa vám ďalšie vedľajšie misie, takže sa môžete vrátiť a preskúmať herný svet ešte viac. Demo bude dokonca podporovať aj cross-play kooperáciu, takže vyskúšať si ho môžete aj s priateľmi na rôznych platformách. Vývojári však upozorňujú, že cross-play bude v beta verzii.

Ak sa nakoniec rozhodnete, že si hru kúpite, ostane vám aj váš doterajší postup. Musíte si dať pozor len na to, aby ste si hru kúpili na rovnakú platformu, na akej ste hrali demo. Prenášanie postupu medzi platformami nebude možné. Pre detailné informácie si môžete prečítať aj oficiálny článok od vývojárov na tejto stránke. Ak vás zaujímajú skôr systémové požiadavky na vašu zostavu, o tých sme písali v tomto článku.