fbpx

Vývojári o hre Dying Light 2: V štúdiu vládne totálny chaos

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Dying Light 2 od štúdia Techland
Zdroj: dyinglightgame.com

Od predstavenia hry Dying Light 2 ubehli už necelé tri roky. Hra mala istý čas dokonca aj presný dátum vydania, no ten bol nakoniec zrušený. Hra je momentálne odložená na neurčito a najnovšie správy naznačujú, že sa jej tak skoro ani nedočkáme. Problémom má byť pracovná morálka, totálny chaos v štúdiu a jeho šéf – Paweł Marchewka.

Štúdio bez smeru a motivácie

Zahraničný magazín TheGamer nedávno vyspovedal bývalých aj súčasných zamestnancov poľského štúdia Techland, ktoré má hru na starosti. Ich odpovede však nie sú veľmi priaznivé a niektoré z nich dokonca nútia zamyslieť sa, ako tam vôbec niekto môže pracovať. Jedni hovoria, že štúdio akoby nemalo smer, iní zas, že sa zmieta v chaose.

„To, čo sa momentálne deje v Techlande je totálny chaos,“ hovorí jeden zo zamestnancov. „Existuje veľa príkladov, keď má jeden človek niečo na starosti, ale kreatívny riaditeľ Adrian Ciszewski a šéf štúdia Paweł Marchewka to proste zmenia z nejakého sprostého dôvodu. Pretože videli ako to v inej hre funguje inak.“

Scenár hry bol prepísaný už šesť krát

Iní zamestnanec sa snaží ostať optimista a prirovnáva to k internému vtipu, ktorý v štúdiu koluje. „Nič v podstate nie je nikdy úplne schválené. Dokonca ani názov hry. Môžete na niečom pracovať mesiace a potom príde CEO a zmení to, lebo videl niečo na internete.“ A to má byť hlavný problém – spôsob, akým Paweł Marchewka vedie celé štúdio. Problémom však je, že ani spätná väzba od šéfa smerom k vývojárom veľmi nepomáha. Podľa ich slov je to zvyčajne len „toto vyzerá zle“, alebo „táto postava vyzerá ako gay“.

Podľa ostatných nie je v Techlande v podstate nič vyryté do kameňa a všetko sa mení zo dňa na deň. To má byť hlavný dôvod, prečo je Dying Light 2 stále vo vývoji a nemá ani dátum vydania. Scenár bol podľa slov zamestnancov prepísaný už šesť krát. Techland stratil niekoľkých zamestnancov, ktorí to už nemienili ďalej znášať a má problém zohnať nových.

Kedy sa dočkáme tejto hry, tak nateraz ostáva otázne.