Vývojári hry Valheim: „Je možné, že hra dostane ťažšie režimy náročnosti“

Odoberaj novinky cez  Google News
Valheim tipy a triky - návod
Zdroj: valheimgame.com

Vývojári hry Valheim prišli s malým obsahovým patchom, v rámci ktorého zdieľali aj niekoľko náhľadov na ďalšiu veľkú expanziu: Mistlands. Aktualizácia pridáva niektoré nové typy nepriateľov do oblasti Swamps. Z nich budú padať materiály umožňujúce odolným vikingom vyrobiť nové predmety. Tento update tiež pridáva nový typ brnenia, čo je pravdepodobne spomínaný predmet.

Nižšie uvedený obrázok je z ďalšej, zatiaľ nepomenovanej budúcej aktualizácie, ktorá pridá jaskyne do horského biómu. Ten bude mať zjavne „obyvateľov vlčieho bôbu“. V aktualizácii Mistlands je aj: „Krajina, ktorá sa začína formovať ale pohlcuje ju hmla, to, čo sa tam skrýva, zostáva neznáme…“

Iron Gate Studios bolo tiež zaneprázdnené odpovedaním na otázky fanúšikov o hre, z ktorých jedna sa týkala dátumu vydania Mistlands. „Vieme, že ste všetci veľmi nadšení z Mistlands a my tiež,“ píšu vývojári. „Ale stále sme príliš v rannej fáze vývoja, aby sme mohli s istotou povedať, kedy bude biom uvoľnený. Bohužiaľ s určitosťou to nebude v roku 2021.”

Viaceré otázky

Medzi ďalšími otázkami zaznelo, či sa do hry pridajú ťažšie režimy: „Vlastne sme o tom hovorili! Pravdepodobne to nebude skôr, ako bude hra vo verzii 1.0, ale je možné, že hra bude mať inú obtiažnosť.” Takže to s novou náročnosťou vyzerá celkom reálne.

Žiaľ, to isté sa nedá povedať o pridávaní vesiel, aby vikingovia mohli spolu veslovať tak, ako by to malo správne byť: „Prepáčte, diskutovali sme o pridávaní vesiel, ale neurobíme tak, pretože máme pocit, že je to príliš zamerané na viacerých hráčov a v budúcnosti by to mohlo viesť k problémom vyrovnávania lode“.

Nakoniec, Yggdrasil, svetový strom, ktorý môžete vidieť odkiaľkoľvek. Aký je plán, dobyjeme niekedy ten strom? „Skutočne existujú plány pre Yggdrasil, aj keď možno nie také, aké očakávate.” Je minimálne príjemné vedieť, že sa k nemu skôr či neskôr v nejakej podobe dostaneme. Je dobré vidieť, že vývojári hry Valheim nespia na vavrínoch, ale o hru sa neustále starajú. A vy nezabudnite pre viac noviniek sledovať náš web.