Vývojári hry Outriders ešte nedostali honorár zo ziskov

Odoberaj novinky cez  Google News
Recenzia na hru Outriders
Zdroj: Square Enix

Vývojári hry Outriders, poľské štúdio People Can Fly, ešte nedostali svoj honorár za hru. Ten im má vyplatiť vydavateľ hry Square Enix, no zmluva to zatiaľ nedovoľuje. Štúdio to dalo na známosť vo svojej finančnej správe, ktorú uverejnili na svojej oficiálnej stránke. Dôvod je však jednoduchý a pravdepodobne nesúvisí s tým, že by Square Enix zdržiavalo alebo nechcelo peniaze vyplatiť.

Neumožňuje to zmluva, ktorú medzi sebou People Can Fly a Square Enix majú. Tá totiž hovorí, že zisky sa štúdiu vyplatia až v momente, keď Square Enix získa späť všetky svoje vlastné náklady, ktoré do hry investovalo. Zjednodušene povedané, Square Enix vyplatí poľské štúdio až po tom, čo sa im vrátia vlastné investície do hry. Taká bola dohoda ešte predtým, než sa na hre začalo pracovať.

Posledným dátumom, kedy mohlo (a malo) Square Enix vyplatiť poľské štúdio People Can Fly, bol 14. august (45 dní po konci prvého štvrťroka). Keďže štúdio nedostalo peniaze ani 15. augusta, teda na ďalší pracovný deň po skončení štvrťroka, začali sa o situáciu zaujímať. V hre je aj skutočnosť, že hra Outriders jednoducho nezarobila natoľko, aby sa vrátila investícia Square Enix a zároveň sa zvýšilo aj na vyplatenie štúdia.

People Can Fly si však týmto nie je isté, keďže od Square Enix nedostali žiadne informácie k vzniknutej situácii. Údajne nedostali žiadne dáta ako sú napríklad náklady, predaje alebo cena marketingu. Prezident štúdia People Can Fly, Sebastian Wojciechowski, sa vyjadril, že momentálne nevedia, koľko kópií hra predala. Odhadujú to na 2 až 3 milióny. Ak by to bola pravda, stačilo by to na to aby bola hra v zisku. Otázkou teda ostáva, či hra naozaj predala dostatok kusov a ak áno, prečo Square Enix vývojárov ešte nevyplatil. Na hru Outriders si môžete prečítať aj našu recenziu.