Vývojári Horizon Forbidden West reagujú na otázky o dátume vydania

Odoberaj novinky cez  Google News
Horizon Forbidden West dátum vydania
Zdroj: PlayStation

Štúdio Guerrilla Games sa hneď po prezentácii State of Play, na ktorej predstavilo nové gameplay zábery z hry Horizon Forbidden West, vyjadrilo na Twitteri. Nedá sa však povedať, že by mali na výber. Hráčom sa nové zábery z hrania nepochybne páčili, no množstvo z nich očakávalo jednu jedinú vec – dátum vydania. Toho sme sa počas prezentácie nedočkali a štúdio vysvetľuje, ako to vlastne je.

Nové zábery z hrania nepochybne ulahodili každému hráčskemu oku. Mali sme možnosť vidieť 14 minút pekných záberov na rôzne prostredia a lokácie z hry. Okrem toho dostala hlavná hrdinka Aloy aj niekoľko nových vychytávok, ktoré bude na svojich dobrodružstvách využívať. Na záver sa o slovo prihlásil aj boss-fight. Jediné, čoho sme sa nedočkali je dátum vydania. To, samozrejme, hráčov sklamalo a na Twitteri vzali štúdio útokom (v dobrom).

Štúdio Guerrilla Games teda krátko po skončení prezentácie zverejnilo na Twitteri príspevok, v ktorom vysvetľuje neoznámený dátum vydania hry. Podľa ich slov ešte nepadlo finálne slovo, kedy hra vyjde. Napriek tomu je vraj vývoj na tej správnej ceste a všetko ide ako má. Na oznámenie dátumu vydania by sme teda, podľa slov štúdia, nemali čakať dlho. Jednou z možností je oznámenie dátumu vydania počas ďalšej prezentácie.

Sony sa tento rok už tradične nezúčastní konferencie E3, no hráči neprídu o novinky zo sveta PlayStation hier. Sony totiž chystá vlastnú prezentáciu a tá sa väčšinou koná v tesnom závese s E3-kou. Počas júnovej prezentácie by sme sa mohli dozvedieť viac napríklad aj o hre Gran Turismo 7 alebo God of War Ragnarok, čo sú nepochybne veľmi očakávane tituly. Horizon Forbidden West vyjde na platformy PS4 a PS5.