Vývojári Dead by Daylight potvrdili, že jedna z najpopulárnejších postáv je homosexuál

Odoberaj novinky cez  Google News
Dead by daylight
Zdroj: igdb.com

Vývojári týmto krokom chceli zmeniť nedostatočné zastúpenie tejto skupiny ľudí vo svojej hre. Reakcie hráčov na toto potvrdenie sú rôzne.

Vývojári hry Dead by Daylight oznámili, že David King, postava, ktorá bola do hry uvedená v roku 2017, je homosexuál. Hráči na toto oznámenie reagovali rôzne, pričom padali aj ostré slová. Vlákno na Reddite, kde sa o tomto rozhodnutí diskutovalo, museli preto uzamknúť.

Dead by Daylight je hororová hra pre viacerých hráčov, v ktorej sa tím preživších pokúša prekabátiť vraha buď inšpirovaného, alebo priamo prevzatého zo slasherových filmov ako Nočná mora v Elm Street či Halloween. Na to, aby fungovala, nepotrebuje veľa príbehu, ale v roku 2019 vývojárske štúdio Behaviour Interactive pridalo tzv. Archívy, ktoré rozšírili lore hry o „Tomes“, ktoré obsahujú zvukové príbehy a animácie. Najnovší Tome, Devotion, obsahuje nový príbeh Davida Kinga, ktorý „skúma hlboké osobné spojenie”.

„Skutočnosť, že náš zoznam postáv otvorene neobsahoval žiadne potvrdené zastúpenie LGBTQIA2+, sme boli odhodlaní zmeniť,” uviedla spoločnosť Behaviour Interactive v príspevku k aktualizácii hry.

David King je pritom jednou z najobľúbenejších postáv v hre. Podľa vývojárov je medzi Top 10 postavami, s ktorými hráči hrajú.