Vývojár hier Borderlands, štúdio Gearbox, má nového majiteľa

Odoberaj novinky cez  Google News
Štúdio Gearbox Software
Zdroj: gearboxsoftware.com

Americké štúdio Gearbox, ktoré môžete a určite poznáte najmä vďaka sérii Borderlands, má od dnes nového majiteľa. Kúpila ho materská spoločnosť THQ Nordic – spoločnosť Embracer. Čo to však znamená pre samotné štúdio? Ako to bude ďalej s hrami Borderlands a kto ich bude vydávať? Aj tieto obavy a otázky hráčov boli zodpovedané. Štúdio o tom informuje na svojej stránke.

Najprv si však povedzme niečo o spoločnosti Embracer. Ide o obrovskú spoločnosť, ktorá by sa mohla prirovnať k čínskemu Tencentu. Vlastní už niekoľko herných štúdií a firiem, vrátane THQ Nordic, Koch Media a Saber Interactive. Teraz sa pod ich krídla pridáva aj Gearbox Software. Štúdio, ktoré stojí za hrami Borderlands, takže pochopiteľne môžeme z tejto série očakávať ešte viac titulov.

Celková suma za odkúpenie činí 1,3 miliardy dolárov, vyplácaná však bude postupne počas šiestich rokov. To je dosť času na minimálne jeden nový Borderlands. Čo je však dôležitejšie je to, kto ich bude vydávať. Doteraz to bola spoločnosť 2K a množstvo hráčov teda zaujímalo, či tomu tak bude aj naďalej. Odpoveď je áno, spoločnosť 2K sa vyjadrila, že ich nesmierne teší postup štúdia Gearbox a stále budú vydávať prípadné nové hry značky Borderlands.

V podstate sa teda nič nemení. Aspoň nateraz. Gearbox bude stále ďalej vyvíjať hry, 2K bude stále naďalej vydávať Borderlands. Otázkou ostáva len to, do akých nových projektov sa štúdio pod novým vedením pustí. Netreba zabúdať ani na ostatné herné série, ktoré štúdio vlastní – Brothers in Arms a Homeworld.

Čo sa týka ďalších noviniek zo sveta Embracer, Gearbox nie je jediné štúdio, ktoré kúpili. Rovnako je na tom aj štúdio Aspyr Media, samozrejme, za nižšiu sumu. Tí sa v hernom svete vyznamenali tvorbou hneď niekoľkých portov úspešných hier na iné platformy. Napríklad Star Wars alebo aj Borderlands. Okrem toho Embracer oznámil spájanie s vydavateľom mobilných hier Easybrain.