Vývoj Overwatch 2 je údajne veľmi pomalý

Odoberaj novinky cez  Google News
Overwatch 2
Zdroj: wallpapersden.com

Keď Blizzard v roku 2019 oznámil Overwatch 2, hneď sa fanúšikom priznal, že nemá tušenie, kedy pokračovanie vyjde. Všetci sa teda uspokojili tým, že si síce na pokračovanie počkajú, ale hlavne, že vyjde. Počas roka 2020 sa o hre príliš nehovorilo. Ani autori neposkytli bližšie detaily z čoho by sa dalo usudzovať, že sa vývoj ku svojmu koncu neblíži.

Portál Gaming Bolt sa preto pozrel na to, ako to s hrou vyzerá a dal si tú námahu nájsť si všetky referencie, ktoré sa jej týkajú. Ku hre sa naposledy vyjadril streamer s prezývkou Metro, ktorý pravidelne prináša neoficiálne informácie zo sveta Overwatch. Počas vysielania prezradil, že sa vývoj posúva skutočne pomaly. Podľa neho sa mal Blizzard dokonca rozhodnúť pre posunutie interného termínu pre vydanie.

Oficiálnou cestou sa naposledy k Overwatch 2 vyjadril Jeff Kaplan, viceprezident Blizzardu. Aj on potvrdil, že vývojárov čaká ešte dlhá cesta. Zároveň prisľúbil, že sa ďalšie informácie dozvieme začiatkom tohto roka. Zrejme si tak budeme musieť počkať na 19. február, kedy sa uskutoční akcia BlizzConline 2021.

Hráči však nemusia byť smutní. V pláne je taktiež odhalenie čerstvého obsahu pre jednotku. Minulý týždeň pritom došlo na uvedenie novej mapy Kanezaka, do 25. januára naviac beží The Kanezaka Challenge. V rámci výzvy môžeme získať nové ikony, skiny a ďalšie bonusy.